Alte știri din fotbal
FC Hermannstadt - FC Voluntari, în prima manșă a barajului de promovare/menținere » Echipele probabile + cote
0
Promovare istorică! Vor juca pentru prima dată în Liga 2
0
Daniel Pancu anunță venirea iminentă la Rapid » Ieșire dizgrațioasă la miezul nopții: „«Domnul Rahat» m-a sunat. O să am impresia că ajung la Real Madrid”
0
Campionul cu Universitatea Craiova și-a anunțat plecarea: „O comunitate minunată, o voi purta mereu în suflet”
0
Știri din fotbal internațional
Hansi Flick, supărat pe jucătorii săi: „Campionii trebuie să fie mereu campioni”
0
Andrei Vlad a retrogradat și a rămas fără echipă
0
Fostul jucător al Craiovei, dorit de echipa lui Alexandru Mitriță
0
Cristi Chivu și-a anunțat planul pentru vara care bate la ușă: „Mondialul 2026?! Asta e prioritatea mea”
0
Lifestyle
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cea mai dură reacție după Palme d’Or-ul câștigat de Cristian Mungiu: Cannes ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Un bloc în construcție s-a prăbușit în miezul nopții. 19 oameni sunt dați ...
Libertatea
NU putem penaliza jucatoarele care sunt in activitate, joaca si castiga puncte pentru ca vrem sa ajutam pe cele care ies din circuit din anumite motive. In cazul Serenei ar fi fost aberant ca sa interzicem altei jucatoare, Simona sau altcineva, sa se bucure de prestanta oferita de locul 1 timp de 1-2 ani pana se hotaraste ea sa revina, daca se hotaraste.
Nu cred ca domnul Cahill are dreptate. Asa ar trebui ca la cursele de Formula 1 cand un pilot iese sa-si schimbe cauciucurile, toate celelalte masini sa se opreasca pana reintra cea cu rotile noi. Nu se pot opri ceilalti jucatori sau jucatoare sau turneele pana naste Serena sau Viktoria sau Venus sau oricare. Clasamentul se bazeaza pe punctele adunate in 365 de zile de turnee si se pierd dupa acele 365 de zile daca nu mai aduni altele. De ce ar trebui ca Serena sau oricare sa-si pastreze punctele dincolo de acele 365 de zile pana naste, creste copilul etc ? Ar fi un haos total. Domnul Cahill si Simona ar trebui sa inteleaga ca Serena si Venus si-au cam "trait traiul si si-a papat malaiul" in tenis oricat de mari au fost, doar n-o sa joace pana la 50 de ani, nu-i asa ? Nici Hagi, Maradona, Pelle sau Ronaldo n-au jucat pana la 40 de ani. As vrea s-o vad pe Simona la 36-37 de ani ca mai joaca la nivelul din prezent si sa se mentina macar in top 10.
Darren are si grija Serenei? Nu-i problema! Organizatorii sar repede cu un wild-card! Are adversare prea grele in primele tururi? Bate o favorita si-i ia locul/traseul. Numai pastilele sa le ia dupa schema. Sau poate ca Darren pune problema acum ca, eventual, sa beneficieze Halepina. Felicitari Simonei pentru victorie! Si lui Darren ca si-a facut bine treaba!
E un antrenor foarte bun dar greșește.Acolo.e ca la serv,te duci ești plătit,nu te duci nu ești plătit.Pai a născut,și dacă va naște din nou cat va îngheța clasamentul?
Nu ar trebui sa aiba clasament protejat, e alegerea ei sa dea nastere.
Nu ar fi corect pentru celelate jucatoare. Ar insemna sa fie blocate locuri in clasament si oricat ar munci sa nu ajunga in top 10 pentru ca sunt 10 mamici pe acolo.
Dragul meu, eu traiesc in America si aici avem primul amendament al constitutiei care permita oricui sa spuna orice in afara de instigare la orice act de violenta. Tu ai parerea ta, eu am parerea mea, respectul e maxim! Ce vrea Cahill, cu care tu esti de acord, e o masura de stanga care incalca flagrant etica muncii. Stanga vrea o "protectie sociala" pe banii alora care muncesc in favoarea alora care nu muncesc... Cam asa si aici; sa stea lumea tenisului in loc pentru mofturile procreative ale nu stiu cui, pe spezele celor fara mofturi. Ai fi bun in America la "diversi" iar daca ar fi sa-ti gasesc o paritate politica pe meleagurile dambovitene, nu ma pot gandi decat la o cariera de succes in psd. Oricum, eu respect parerea ta si te salut cu drag.
Eu sunt perfect de-acord cu ce zice, chiar eram surprins ca nu are clasamentul inghetat. Hai sa luam si partea reala a capilor de serie, care sunt acordati teoretic celor mai buni jucatori. Un jucator accidentat peste 12 luni va reveni cel mai probabil la un nivel mult inferior momentului in care si-a inghetat clasamentul, deci nu prea merita sa fie cap de serie. Dupa o nastere revii totusi mult mai usor decat dupa o lunga accidentare, adica s-ar putea sa fii cat de cat la nivelul la care se doreste a fi un cap de serie.
A da viata unui copil este o decizie pe care fiecare femeie o ia cunoscand toate aspectele, inclusiv pe cele profesionale. Nu sta planeta in loc din cauza nimanui. Exista si tati care au cariere pe care le pun in cui si sotiile lor, tinere mame merg sa lucreze; in acel caz cum ramane? Nu mi-as baga nasul sa schimb lumea si nu stiu de ce-l arde aceasta grija pe Cahill...
Dl Cahill a trecut, si el, pe Nike. Oare gsp-ul nu poate respecta o astfel de decizie sau se face ca nu baga de seama? Daca nu aveti o poza actualizata, cautati una fara dungi si lalele, ca baietii nu au mai vrut sa plateasca corespunzator.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.