Alte știri din fotbal
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
0
Răzvan Marin anunță imediat după Slovacia - România: „Este pe lista domnului preşedinte”
0
MM Stoica prevede un dezastru la echipa națională: „Mă tem că va fi tragic”
0
Andrei Rațiu, dezamăgit după înfrângerea din Slovacia: „Iar ne-am făcut de râs”
0
Știri din fotbal internațional
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
6
Știm grupele și programul complet de la Campionatul Mondial 2026 » Ultimele două necunoscute, în această noapte
0
Povestea Campionatului Mondial! A terminat preliminariile pe ultimul loc, fără victorie, dar s-a calificat la turneul final
0
Turcia o învinge pe Kosovo și se califică la Campionatul Mondial după o pauză de 24 de ani
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
4
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
AUR cere câte 300 de lei de la membrii care vor sa candideze pentru o ...
Libertatea
Răsturnare de situație în cazul Charlie Kirk: glonțul fatal nu se ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
Cum le stii tu pe toate !!!! Tenisul provoaca surpize din ce in ce mai multe si neasteptate dar doar tu stii. Ai mai povesti tu la un moment dat cum ca Wozniacki merita sa fie nr. 1 mondial, o faceai si campioana mondiala ( ea si Babos). Pana la urma singura constanta de atunci si pana acum a fost Simona dar tu stii din nou. Bineinteles ca Simona va cadea la un moment dat, nu poti sa stai la un asemenea nivel vesnic, dar intre timp v-a mai tras-o de nu stiu cate ori la toti contestatarii, dar tu din nou stii!!!
Deja cei cu "e vai de capul ei, nu e nici de top 50" nu ma mai afecteaza de mult - atat pot. Dar asta chiar parea rezonabil. Cu diferenta ca impresiile lui sunt mai importante decat realitatea. Pe care ar putea-o descoperi usor, ca informatiile sunt publice. Ma rog... poate ai dreptate.
Pierzi timpul , boss . Nu te mai enerva ...
Cei mai simpatici sunt specialistii ca tine. Cei cu "n-are stofa de locul 1, a facut puncte in turnee mici si mediocre". Sigur, daca ti-as spune ca in sezonul trecut Simona a obtinut in cele 4 turnee GS cele mai multe puncte din circuit (deci ar fi fost nr.1 si daca doar punctele din aceste turnee s-ar fi calculat), fiind singura alaturi de Serena cu 2 finale jucate, nu te conving. Nu te conving nici daca iti spun ca e singura cu 3 finale Mandatory/P5 jucate. Nu te conving nici daca iti spun ca e jucatoarea din top 10 cu cele mai putine turnee jucate in 2018 (15, fata de 18 Kerber,Svitolina si Wozniacki, 19 Osaka si Stephens, 20 Kvitova sau 23 Pliskova) si ca de fapt n-a jucat decat un singur turneu P10 si unul singur International in 2018. De ce nu te conving? Pentru ca TU STII. Pe ce te bazezi cand faci afirmatii? Pe nimic, dar ce conteaza?
bine, Sorana.
Fa-i si un desen ca inteleaga care e tasta 1 .
Ce va tot bateti capul cu ce va fi? Ce va fi, va fi, si gata! Chiar si Simo a spus ca nu conteaza clasamentul acum, ci cel de la finele anului - si-i foarte corect. Toate sunt jucatoare profesioniste, joaca pentru a castiga bani, locul obtinut in clasament vine pe plan secund. Doar ziarstii lui peste de la GSP isi fac griji pentru locul ocupat!
Deocamdata Simona trebuie sa castige doua meciuri pentru a nu pierde locul 2. Adica sa ajunga in sferturi.
Pai parca ziceai ca discutam dupa întâlnirea Halep - Kozlova. Acum te-ai mutat dupa meciul urmator? Si daca bate Simona tot asa pana pierde?
Evident ca NU ! Sa vorbim despre jocul ei cu nr 114 WTA ! Ti-a placut cum a jucat "campioana". Vai de mama lui de tenis ! Din optimi, "sansa" sa treaca de Ostapenko la plezneala sunt ZERO. Si înca ceva, este echilibrata emotional Halepa ? Ce zici, începe sa o chinuie tenisul ori teama ca daca nu trece în etapa urmatoare pierde $ ? Înca un pic, si îsi da live cu racheta-n cap !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.