SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Simona Halep, moment neștiut la finala cu Serena de la Wimbledon: „Am așteptat-o afară 8 minute. Haide, haide!”

Simona Halep a învins-o pe Serena Williams în finala Wimbledon 2019

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 mai 2020 21:03

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) a povestit cum au decurs momentele dinaintea finalei câștigate la Wimbledon în 2019, împotriva americancei Serena Williams (38 de ani, 9 WTA), scor 6-2, 6-2.

Simona a fost perfectă și i-a administrat Serenei Williams cea mai dură înfrângere într-o finală de Grand Slam. Sportiva din România a dezvăluit că nu a dat ochii cu adversara toată ziua și că a ieșit din vestiar cu 8 minute înaintea ei.

Simona Halep, nerbădătoare să o înfrunte pe Serena

„Pe Serena nu am văzut-o înainte de meci în acea zi. Serios. Eu stăteam undeva într-un colț al vestiarului. M-am echipat pentru finală și apoi am ieșit afară. Pe Serena am așteptat-o afară în jur de opt minute înainte să intrăm pe teren. Eram nerăbdătoare. Îmi spuneam «Haide! Hai să intrăm odată!». Am fost foarte motivată în acest meci. Nu m-am simțit intimidată de ea, nu am simțit presiune", a povesit Simona Halep pentru Eurosport.

VIDEO / Videoclip MAI pe piesa lui Smiley, cu Simona Halep, Nadia Comăneci sau Ianis Hagi

Anunțul Federației Române de Tenis: se reiau antrenamentele, turnee în plan: „Va fi cumplit după două luni de pauză”

Tony Nadal vede un sportiv în activitate peste Rafa, Federer și Djokovic: „E cel mai mare din istorie!”