Alte știri din fotbal
FCSB - Rapid, derby pe Arena Națională în ultima etapă din 2025. Echipele probabile
0
U Cluj - Farul, totul pentru play-off-ul Superligii » Echipele probabile + Cele mai tari cote
0
Hermannstadt - Petrolul deschide ziua în Superligă » Echipele pregătite de Dorinel Munteanu și Neagoe
0
Campionul României e în cădere liberă: scos din lot, a primit hârtia de transfer
0
Știri din fotbal internațional
Fluierat pe „Bernabeu”, Vinicius a răspuns după meci. Ce a putut să facă și cum a reacționat Xabi Alonso
0
De ziua lui, Kylian Mbappe a egalat marele record al lui Cristiano Ronaldo: „O onoare! Este idolul și prietenul meu”
0
Real Madrid, victorie mare cu Sevilla » Kylian Mbappe a marcat și a scris istorie pentru clubul „blanco”
1
Tragedia din familie îl face pe mijlocașul cu aproape 300 de meciuri în Bundesliga să se retragă anticipat
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
1
După ce și-a mărit sânii, jucătoarea de tenis a intrat pe o platformă pentru adulți » Va câștiga într-un an mai mult decât în întreaga carieră
1
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
3
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Recorder dă în judecată România TV, după ce a spus că Florian Coldea a ...
Libertatea
De ce l-a ucis autorul atacului armat de la Universitatea Brown pe un ...
Adevărul
Iată unde locuiește Zlatan Ibrahimovic în Milano: penthouse de 5 milioane ...
GSP SPECIAL
Raport servicii secrete SUA: Putin vrea acum să cucerească toată Ucraina și ...
Libertatea
Cred ca a fost o relaxare, combinata cu o oboseala psihica din partea Simonei. Paradoxal, faptul ca a jucat tot turneul cu jucatoare clasate mai jos de locul 50, a uzat-o psihic. Sunt jucatoare foarte bune, bine cladite fizic, care joaca la rupere, n-au ce pierde cu nr.1 mondial. Care nr.1 e favorit, are pârtie... da' uite că nu-i chiar așa. Apoi. Strategia Simonei in acest meci a fost neinspirata. Si aici o parte din vina o are si antrenorul Darren Cahill. Cum joci: ofensiv, controlând meciul - sau joci la greșeala adversarului? In mod gresit au mers pe varianta a doua, greselile adversarei. Dar Osaka, puteau Simona si Cahill sa observe asta, si-a schimbat stilul! Nu mai face atatea greseli ! Nu mai dă tot a doua minge 1m afară ! Asa le-a scos pe Sharapova, pe Radwanska, pe Pliskova... Simona trebuia sa joace ofensiv, sa deschida terenul, avea mult mai multe șanse. A incercat de cateva ori cand deja era tarziu, cateva greseli, apoi a cedat total psihic. Asta e. O zi proasta cu o infrangere din care se pot invata multe. Nu e cazul sa aruncam cu noroi in Simona.
Voua chiar va place sa fiti penibili? Stii macar cam ce a facut Kerber cu o zi inainte, sau la ea nu se aplica? Momentan Osaka o bate pt prima oara in cariera, la turneele de GS cu totul altele au fost rezultatele. De ce nu incercati sa fiti macar destepti, ca stiti ca aberati, da' macar incercati sa fiti greu de contrazis, fortati si voi putin, macar sa putem zice ca va merge mintea.
Prietene, s-a jucat cumva la un Grand Slam ca sa zici ca nu va castiga niciodata? Pai Kerber ce a patit ieri si ea a castigat GS?! Era pe undeva de asteptat, Halep vine dupa o perioada destul de obositoare, nu are pregatirea fizica in ianuarie iar adversara ei a prins o forma foarte buna la Indian Wells, nu mai vorbim de miza mult mai importanta pt japoneza la acest meci, care pana una alta face rezultatul carierei. Halep momentan se distanteaza in fruntea clasamentului mondial.
Am urmarit acest meci si doar atit zic No1 Mondeal à fost grav *** de No44 Naomi Osaka ,un fleac à ciuruit-o . Ha ha ha ha . Asta in veci pururi nu va castiga un GS e de o penibilitate incomensurabila . Si mai mult un setul 2 à venit Cahill la ea sa vorbeasca cu ea sa o intrebee ce se intimpla , nici nu la bagat in seama , incredibil daca eram in locul lui plecam si o lasam on prostia ei . Este de o penibilitate nemaivazuta aceasta machedoanca
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
A 2-a infrangere din 20 de meciuri anul acesta... Dezastruos?! Simona e om si e greu sa fii mereu in forma cea mai buna. Azi a avut o zi slaba, dar pana acum anul 2018 e foarte bun pentru ea, cu un procentaj de 90% victorii, altfel nu era pe locul 1 cu 860 de puncte avans! Osaka si Kasatkina sunt in mare forma in ultimele luni. Sper sa fie o finala spectaculoasa.
Regina detronata intr-un mod rusinos ! Naomi a dat lectie de tenis unei jucatoare mediocra,care intamplator si cu noroc a ajuns nr. 1 WTA !!!Joc rusinos din partea lui Halep...Naomi a maturat de pe teren cu un superb si sec 6-0.Eu as renunta la nr. 1 si m-as duce pe locul 50-100!!!Faceti liniste macar cateva saptamani,si sa recunoasteti,ca locul nu are nici o valoare...jocul da valoarea jucatoarelor.Nu ma mir ca Halep nu are nici un grand slam...deocamdata nici nu va avea !!! Kerber,Wozniacki sint net superioare ca de altfel si Kasatkina, Osaka, Svitolina sau Muguruza !! Hai la locul tau !!!!
Cum naiba sa pierzi in halul asta ? 9 ghemuri la rind si 0-6 in set 2 ?
Sunt totusi tipologii diferite. Unul o uraste pe Halep pentru ca e romanca si pozitia contrazice teoria lui ca valahii nu sunt capabili (e lunga discutia, nu insist). Altii, din contra, o urasc pentru ca nu e destul de romanca (e de fapt o ***, ma rog, se stie). Altii pur si simplu se simt bine cand pot sa ia la bascalie pe oricine (principiu enuntat de Eminescu in Scrisoarea I, "magulit e fiecare ca n-ai fost mai mult ca dansul"). In sfarsit unii cauta atentie, pur si simplu.Poate intre acestia sunt si postaci. Nu vad niciun comentariu rezonabil care sa vorbeasca despre cat de prost a jucat, unde a gresit, chestii de astea. Niciunul! Degeaba incearca Geambasu sa spuna ca fiecare poate avea propriile pareri. Sigur, doar ca astea nu sunt opinii. Cand spui despre cineva ca e o nulitate, un zero, chiar daca ar fi pe 100 mondial, nu pe 1, nu-ti exprimi o opinie onesta. In sfarsit... scatofagi de soi cu totii, nu ne putem opune.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
@saviola2_8 - asa cum zici tu! Ca e vorba de fotbal ccu FCSB sau de tenis cu Halep tu tot cu Becali tii! :))))
Ai pus punctul pe i. Oricum hartia traieste doar din minciunile cu si despre halep, fcsb si becali.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.