SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP - ANASTASIA POTAPOVA

Simona Halep, reacție nervoasă în meciul cu Potapova! Ce a țipat după o greșeală neforțată

Articol de GSP - Publicat luni, 01 februarie 2021 12:03 / Actualizat luni, 01 februarie 2021 12:11

Simona Halep (29 de ani, 2 WTA) a eliminat-o pe rusoaica Anastasia Potapova (19 ani, 101 WTA), în turul II al Gippsland Trophy, turneu organizat la Melbourne, ca pregătire pentru Australian Open, scor 6-4, 6-4.

• Simona Halep va juca în turul III cu învingătoarea partidei dintre Laura Siegemund și Destanne Aiava

Simona Halep a făcut un meci solid, dar au fost momente în care Potapova a pus-o în dificultate, iar jucătoarea noastră nu a găsit răspuns la loviturile rusoaicei.

În setul secund, la scorul 3-3, Halep a avut o reacție nervoasă. După un schimb lung, Halep a comis o greșeală neforțată, trimițând cu backhand-ul mingea în afara terenului. Când a văzut cum a lovit, Simona s-a enervat și a țipat.

„Băi, dar nu pot să dau un rever!”, a spus Simona Halep pe un ton nervos.

Totuși, Halep nu s-a lăsat afectată de această greșeală și câștigat meciul și setul cu un dublu 6-4.

Citește aici totul despre meciul Simona Halep - Anastasia Potapova

FOTO. Imagini tari din meciul Halep - Potapova

+14 FOTO

VIDEO. Simona Halep așteaptă JO de la Tokyo: „Mi-aș dori foarte mult o medalie la Olimpiadă”

VIDEO + FOTO Simona Halep, victorie la primul meci oficial din 2021! Joc excelent prestat de româncă

„Perfect!” » Simona Halep, lovitură spectaculoasă în meciul Anastasia Potapova! Rusoaica, fără replică

Simona Halep, primele declarații după victoria cu Potapova: „Aveam nevoie de asta” » Ce schimbare a remarcat