Comentarii (5)
10155633308976552
Cornel Perju  •  20 Ianuarie 2019, 03:11

a fost o lectie din toate punctele de vedere. O lectie poate sa fie mai usoara, alta mai grea, dar lectia este tot lectie. Meciul a fost la discretia Simonei din primul pana in ultimul minut. Nu a existat nici un moment de indoiala ca Simona nu va castiga in 2 seturi. A fost un antrenament foarte bun pentru Simona in vederea meciului cu Serena. Primele 2 meciuri au fost mult mai grele si mai complicate decat asta. Nici meciul cu Serena nu va fi mai greu decat primele 3. Daca Simona va juca agresiv de pe linia de fund,nu de la 2 m in spate, o sa ii puna mari probleme Serenei

Cornel Perju  •  20 Ianuarie 2019, 03:06
Postat de turbozero pe 19 Ianuarie 2019, 20:54

de unde ati scos 8-2 scorul all time? halep a castigat o singura partida (dubioasa) in 2014 in grupe la turneul campioanelor deci scorul e 8-1

si de ce marog Victoria din 2014 este dubioasa? Nu este dubioasa deloc. A jucat exact asa cum trebuie jucat ca sa o bati pe Serena. A stat lipita de linia de fund de unde a alergat-o pe Serena de pe stanga pe drepate de a scos untul din ea. 6-0 in 20 minute in primul set. Ce s-a intamplat dupa aia are legatura cu mafie care o sustine pe Serena din umbra. Si daca pana acum ceva timp aveam doar banuieli despre asta acum am certitudini. O singura jucatoare a avut curajul sa o critice pe Serena si sa spuna ca ea face scandal doar atunci cand pierde. Acea jucatoare a fost amenintata cu moartea pentru asta. Simona putea sa piarda atunci in 2014 in doua seturi cu Ana Ivanovic si ar fi eliminat-o pe Serena, ar fi castigat titlul si 1 million de dolari in plus. Trebuie sa fii naiv sa iti imaginezi ca nu a facut asta din motive de fair play. A fost amenintata la greu ca sa castige un set si sa ii permita Serenei sa joace in finala.