SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

VIDEO Simona Halep a reușit lovitura meciului: Sorribes Tormo nu a avut nicio reacție

Simona Halep // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 aprilie 2021 16:15 / Actualizat vineri, 30 aprilie 2021 17:35

Simona Halep (29 de ani, 3 WTA s-a calificat în turul al doilea turneului de la Madrid după ce a trecut de iberica Sara Sorribes Tormó (24 de ani 46 WTA), scor 6-0, 7-5.

• Simona Halep va juca în turul doi contra chinezoaicei Saisai Zheng (27 de ani, 57 WTA), care a trecut în trei seturi de poloneza Magda Linette (29 de ani, 48 WTA), scor 6-2, 3-6, 6-1, (Detalii AICI)

În setul doi, la 2-1 și 30-15 pentru ea, Halep a reușit lovitura meciului. După un schimb lung, cu lovituri la limită, Simona a câștigat punctul cu o execuție de efect.

Jucătorea noastră a trimis un backhand în diagonală, iar Sorribes Tormo nu a avut nicio reacție.