SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ROMA

Simona Halep - Yulia Putintseva: a fost anunțată ora de start a partidei

Simona Halep (28 de ani, 2 WTA) și kazaha Yulia Putintseva (25 de ani, 30 WTA) se înfruntă sâmbătă, de la ora 13:00, în sferturile de finală ale turneului Premier 5 de la Roma.

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2020 18:56 / Actualizat vineri, 18 septembrie 2020 19:19

• Meciul dintre Simona Halep și Yulia Putintseva poate fi urmărit liveTEXT cu video și foto pe GSP.ro și în direct la TV pe Digi Sport 2.

Sfertul de finală dintre Halep și Putintseva va fi primul meci al zilei pe arena centrală de la Foro Italico și va începe la ora 13:00. Câștigătoarea acestui duel va juca în semifinale împotriva învingătoarei din duelul Victoria Azarenka (14 WTA) - Garbine Muguruza (17 WTA).

Simona Halep este principala favorită a competiției. Cu adversara din semifinale, Yulia Putintseva, românca s-a mai întâlnit o singură dată, în „șaisprezecimile” ediției din acest an de la Australian Open. Halep a câștigat în două seturi, scor 6-1, 6-4. Vezi AICI detalii despre adversara Simonei.

Semifinalele se joacă cu fani

Vincenzo Spadafora, ministrul Sportului din Italia, a anunțat că 1.000 de fani pot asista la evenimentele sportive organizate în aer liber. Măsura intră în vigoare duminică și se aplică și în cazul turneului de la Foro Italico. Semifinalele și finalele de pe ambele tablouri, feminin și masculin, vor putea fi urmărite de până la 1.000 de spectatori.

Simona Halep a dezvăluit secretele din spatele victoriei cu Yastremska: „Asta mă bucură!”

Ce o sperie pe Simona Halep la următoarea adversară de la Roma: „Am văzut multe meciuri ale ei”

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni