Alte știri din fotbal
Mircea Lucescu, internat la spital: „Sunt sub supravegherea medicilor, sper să mă refac repede”
2
Dinamo are un plan uriaș pentru Cătălin Cîrjan: „Top 3 din Olanda sau Belgia”
0
Directorul sportiv de la Dinamo anunță: „Ne-am strâns mâna, cifra pentru următorii doi ani e stabilită”
6
Clubul din Superliga a rupt contractul cu 5 jucători
0
Știri din fotbal internațional
După Dinamo Zagreb - FCSB, Charalambous comandă o ședință cu Becali și MM: „Trebuie să existe o schimbare”
0
Seară perfectă pentru Răzvan Lucescu și Ionuț Radu în Europa League
1
MM Stoica a depus armele și l-a mustrat public pe jucătorul FCSB-ului: „Ar trebui să vorbească mai mult de jocul lui!”
0
Ilie Dumitrescu „a scos tunurile”, după umilința suferită de FCSB: „Inacceptabil! Ne gândim cum se lucrează tactic”
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
0
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Cel mai ieftin resort de schi din Europa se află aproape de granița cu ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Dezmățul financiar din primăriile României. Cazul angajatei căreia ...
Libertatea
felicitari pt meci si cred ca esti cea mai apreciata tenismena a momentului din toate punctele de vedere joc bun simt si frumusete. bafta pe mai departe
la fel cum cred ca stilul romancei o va aduce pe wozniaca in a doua suta a clasamentului, nici cristea nu ar face fata mecanicismului scandinav, plus ca ala nici n-are farmec.
bravo sorana! succes in urmatorul meci
Nici Radwanska nu e adversar usor! Va avea meci greu cu ea. Bafta Sorana!
@iurcu_bogdan: daca vorbim strict despre tenis, Wozniacki are doar avantajul abordarii constante a fiecarei mingi. E un fel de metronom lipsit de stralucire. Fara a da dovada de patriotism excesiv, pot spune ca Sorana sta mult mai bine la calitatea tenisului. Are imaginatie si e foarte elastica in ce priveste strategia. In plus, am vazut multe meciuri in care Wozniacki a evoluat penibil. Cand si daca Sorana va reusi sa-si dozeze efortul si atitudinea in asa fel incat sa puna presiune constanta pe toata durata meciului, nu va avea probleme in a sta intre primele 5 jucatoare din lume. Oricum, in ce te priveste, se pare ca ai o problema personala vis-a-vis de chestiunea in cauza
si buna sportiva si buna ca femeie! si frumoasa foc!
a batut si ea pe careva... si in loc sa isi vada de turneu a inceput sa dea interviuri... vai de mama ei.. nu a mai castigat un meci de cand eram tanar... si la un moment dat batea la portile top 10 cu caroline wozniaki... erau ele prietene. Se vede diferenta de atitudine.. unde a ajuns caroline si ce a ajuns ea. Caroline numaru 1 mondial super tare si ea la prezentari de moda.. numai prostii are in cap. In doi trei ani nici nu o sa mai stiti cine e marea tenismena Sorana Cirstea care are si ea o victorie in tenis
Culmea este ca Sorana a fost considerata mai talentata decat Wozniacki si are si un joc mai elaborat.Wozniacki se bazeaza foarte mult pe defensiva,in timp ce Sorana sta mult mai bine la capitolul ofensiv.
Pana in semifinale?Pai in sferturi ar putea pica cu Kvitova,numarul 2 mondial si o jucatoare considerata de multi favorita principala la castigarea turneului,mai ales dupa finalul excelent de 2011 si inceputul lui 2012.Dar pana atunci oricum ar mai avea o adversara cu adevarata valoroasa,Marion Bartoli,care pare foarte in forma in acest inceput de an,abia pierzand la Sidney in fata Azarenkai.
Nu primesti niciun bonus,indiferent ce jucatoare elimini.Primesti puncte in functie de cate tururi avansezi in competitie.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.