Alte știri din fotbal
Farul Constanța, mesaj aspru după aprobarea Legii 4: „Nu aduce sub nicio formă beneficii, ci doar constrângeri”
0
Mobilizare pentru jucătoarea lui FC Argeș diagnosticată cu leucemie » Are nevoie urgentă de sânge
0
Au câștigat titluri cu FCSB și reacționează, după verdictul instanței: „Acest brand a ajuns mai valoros. Copiii n-o să mai știe de Steaua”
2
Fostul atacant UEFAntastic știe ce îl poate determina pe Denis Drăguș să accepte oferta de la FCSB: „Acesta e marele atu pentru aducerea sa”
0
Știri din fotbal internațional
Gianluigi Buffon a demisionat după dezastrul trăit de italieni: „Este corect să las libertatea celor care vor veni să aleagă”
0
Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius au fost reuniți în reclama celor de la LEGO » Cine a câștigat „jocul”
0
Jurnalistul italian a trăit o experiență neobișnuită la Zenica: „Trebuie să vă povestesc ce mi s-a întâmplat”
0
Suporteri irakieni atacați pe aeroportul din Dallas înainte de Campionatul Mondial: „Nu veniți! Aici e America”
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Doliu în Oradea! Un medic a murit la 51 de ani după ce a suferit un ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
Mda... "firimituri" de o jumatate de milion de dolari...:))! Tu ce culegi, ***...:))!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
dap. culege si asta firimiturile.)
In principiu ai dreptate, dar cred ca exact asta este punctul ce poate fi speculat de Simona in finala din seara asta. Simona este deranjata in special de jucatoarele care servesc foarte puternic si foarte precis (Serena, Azarenka, Kvitova, Sharapova, Makarova, Muguruza sau Pliskova), sau de jucatoarele care se misca bine si-i returneaza absolut toate mingile (Errani, Kerber, Wozniaki, Radwanska, Suarez Navarro, etc.). In semifinala de aseara cu Serena, Bencic nu a avut un serviciu de speriat, in niciun caz nu mi s-a parut mai puternic si mai bun ca al Simonei, iar deplasarea in teren a fost destul de greoaie pentru o jucatoare de 18 ani. Ca sa nu mai vorbim de o multime de mingi returnate in fileu sau in afara suprafetei de joc. A avut noroc ca Serena (are totusi 34 de ani!) a fost intr-o zi proasta si s-a miscat foarte rau in teren! Cred ca daca Simonei ii intra constant primul serviciu, o poate invinge pe Bencic in doua seturi scurte; aici e cheia partidei! Hai SIMONA!!!!!!!
Si acum, dupa aceasta 'infrangere rusinoasa " oare presa sportiva , "mari specialisti-ca or avea si ei din acestia ca pe la noi- si chibiti care is dau cu pererea despre tot ce misca ,deci sunt tare curios daca toti acestia vor sari la gatul Serenei si o vor face in fel si chip-cum se intampla pe la noi-stergand repede cu buretele toate marileii realizari,ale acestei minunate sportive ,care este si ea om, pana la urma si -ca or ce om- poate avea zile mai bune sau zile mai putin bune.
Succes ...în finală !
Daca Bencic joaca la fel ca azi-noapte, este mare favorita diseara. In plus este si prima jucatoare peste care ar da Simona in turneul asta care chiar ar ataca-o.... celelalte erau cam toate defensive (JJ nu e in tipar, dar a jucat foarte slab, ***)
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mama Dolores însărcinată în 7 luni ...
DUPA CUM ARATA AICI ZICI CA -I MAMA DOLORES !
ASA ESTE ESTE , ALTA NU AVEM
Va fi un meci interesant fara vre-o favorita clara!Oricare poate castiga ,dar noi speram ca Simona sa castige! HAI SIMONA!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.