Postat de secundul pe 15 Februarie 2015, 17:54

Felicitari dar pe cand Tecau/Mergea din nou? Mergea a facut si el semifinala la Rotterdam. DESPRE HANDBAL DE CE NU SCRIETI?

Daca ii merge bine cu Rojer, de ce sa-l schimbe? Mergea totusi nu e la nivelul lui Tecau.

tardelli
tardelli  •  15 Februarie 2015, 18:28
Postat de alnik63 pe 15 Februarie 2015, 18:10

foarte multe greseli ale ziaristului;in primul rand perechea este romano-olandeza,nu suedeza,iar nu cred eu ca poti juca intr=o ora 3 seturi

Setul ala 3 de care spui tu o fi durat vreo 7 minute :))) Nu ai citit ce am scris mai jos

adi_stelistul
adi_stelistul  •  15 Februarie 2015, 18:15

O ora si 11 minute. In primele 2 seturi, din cele 18 game-uri jucate, jumatate dintre ele (9, adica) s-au incheiat dupa 4 schimburi, minim posibil, adica la 0. Iar al treilea set a fost un super-tiebreak, deci nu un set obisnuit.

alnik63
alnik63  •  15 Februarie 2015, 18:10

tardelli
tardelli  •  15 Februarie 2015, 17:58

E penibil cum se joaca meciurile la dublu masculin.In caz de 1-1 la seturi se joaca apoi un fel de tie-break pana la 10 mingi castigatoare.Multe meciuri echilibrate sunt de fapt o loterie. Regulamentul asta a fost facut ca sa favorizeze jucatorii de simplu,ce astfel pot evolua si in meciurile de dublu ce dureaza foarte putin. Tecau ,bravo lui se apropie de top 10 la dublu.

secundul
secundul  •  15 Februarie 2015, 17:54

adi_stelistul  •  15 Februarie 2015, 17:35

Inca un succes, la handbal - Baia Mare castiga la Viborg si pastreaza sanse la sferturile de finala. Ce pacat ca a pierdut meciul cu Metz de acasa...