SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MADRID

Victorie dramatică pentru Begu în fața lui Eugenie Bouchard! Adversar extrem de dificil în turul 2

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 mai 2016 23:19

Irina Begu a câștigat dramatic meciul cu Eugenie Bouchard din turul I de la Madrid, scor 6-4, 3-6, 6-4.

Ocupanta locului 35 WTA a început foarte prost meciul și a fost condusă în primul set scor 1-4, dar a revenit și s-a impus.

În setul 2 n-a avut nici o șansă și a cedat clar, scor 3-6. În setul decisiv Irina a luptat și a reușit să câștige după o oră și 7 minute un set care o duce în turul 2.

În turul următor Irina Begu va juca împotriva favoritei numărul 3, Garbine Muguruza, care a trecut de Schmieldova.

Comentarii (8)
catalynn
catalynn  •  02 Mai 2016, 09:52
Postat de Dan Che pe 02 Mai 2016, 07:30

nu se spune "victorie pentru", nici "infrangere pentru", nici "amenintare pentru" etc etc asa cum scrieti mereu; victoria este a cuiva nu pentru cineva, fiindca ea nu se da ci se obtine, nu este un obiect care sa da sau se ia; exprimarea da valoare unui articol; informatia ca atare poate parea necredibil adaca este exprimata prost

Imi pate rau sa ti-o spun, dar esti total greșit: victoria pt care este ti-o da Dumnezeu! Asta daca nu cumva ti-o da vreun sfânt mucenic care este si el. Nu trebuie sa ma crezi pe cuvânt, patronul spiritual al gsp, domnul mucenic Gheorghe din Pipera a spus-o însuși dupa meciul cu Viitorul. Care este!

455261757963801
Dan Che  •  02 Mai 2016, 07:38

asata arata ca valoarea ierarhiilor nu este cea corecta; foarte multe jucatore de top pierd foarte des in fata outsiderelor; poate ar trebui procedat ca la sah unde jucatorii de acelasi calibru se reintalnesc des pentru stabilirea ierarhiei; ca bati uneori fiind outsider creaza falsa impresie a valorii; nici acum nu stim unde este locul adevarat al lui halep, iata nici bouchard nu confirma; iar valorile incontenstabile nu joaca prea des in turnee de rang doi; poate ar trebui creata o superliga unde toate jucatoare trebui sa joace, nu numai mari slemuri; williams rezista inca fiindca (dincolo de valoare absoluta) nu joaca decat selecttiv; simona a incercat si ea dar nu a reusit, fiidnca totusi se pare ca nu are valoarea ceruta

Dan Che  •  02 Mai 2016, 07:30