cris4co  •  14 Martie 2016, 14:29

hai Simonika !!!

anne1970_ar
anne1970_ar  •  14 Martie 2016, 12:40

Text autentic GSP: LIVESCORE SIMONA HALEP - EKATERINA MAKAROVA 6-2 / 4-4. Oare gsp-ul nu are niciun respect fata de cititori? Ce e aia "4-4"?

849926651801576
Ion Olteanu  •  14 Martie 2016, 09:15

Ma profesionistilor,daca Simona a jucat in turul 3 cu Makarova,cum dreq va iesit voua ca va juca in turul 2 cu Strycova?... Eu cred ca e turul 4 sau optimi!!!

mplttev
mplttev  •  14 Martie 2016, 09:11

Se vede o schimbare, în primul rând ca moral, la Simona Halep. Să fie într-un ceas bun.

catalynn
catalynn  •  14 Martie 2016, 08:47
Postat de ovidiu_3003 pe 14 Martie 2016, 08:21

...o spulbera si pe Serena ...gata ...nimic nu i mai sta in cale ...a scapat de Sarapova ...nu i mai este frica de nimic ...

De la un timp vad ca ai cam început sa le nimerești, bravo! :-) Acum ar trebuit sa pui si banii unde dai din gura (n-am găsit o traducere mai buna, scuze!) , si vei fi de 2 ori mai fericit :-) Uite Fosfor a pariat azi si cartele de masa pe Aprilie (cele pe Martie le-a pierdut Vineri) si este foarte, foarte supărat!

gizeh
gizeh  •  14 Martie 2016, 08:44

Setul doi a fost strâns.... felicitări și baftă Halepeño!

anne1970_ar
anne1970_ar  •  14 Martie 2016, 08:42

Da, azi mi-a placut, dar inca ramane o problema, setul 2. Setul 1 joc f bun, setul 2, joc bun, dar f echilibrat, orice greseala putea rasturna scorul. Hai Simona!

catalynn  •  14 Martie 2016, 07:59

Primul set dominat autoritar de Simona, setul secund ceva mai echilibrat doar pt ca a permis rebreak la 2-0, care a jucat exact ca si cu Vania King: cu calm, concentrare ai precizie! Cum adversara era pe locul 202 si o specialista in jocul la dublu (azi a eliminat cuplul Mirza-Hingis!) nu puteam concluziona ca a trecut peste pasa proasta, era nevoie de o adversara mai puternica, iar Makarova, desi a pierdut momentan top 25 este o jucătoare de mâna stânga extrem de incomodă. Stiu ca Fosfor a început cu ocazia asta săptămana prost, si sper ca ce a început prost sa termine si mai prost pt el iar Simona sa prindă macar finala! Atat mai am de spus: sa vina Serena! :-)