SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON 2019

WIMBLEDON 2019 // REZUMAT VIDEO Simona Halep - Cori Gauff 6-3, 6-3. Cele mai tari lovituri sunt AICI

Articol de GSP - Publicat luni, 08 iulie 2019 18:27

Simona Halep (7 WTA, 27 de ani) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon, după victoria în fața americancei Cori Gauff (313 WTA, 15 ani).

Românca s-a impus în două seturi identice, scor 6-3, 6-3, după o oră și 17 minute de joc.

În runda următoare, Simona Halep o va întâlni pe chinezoaica Shuai Zhang (30 de ani, 50 WTA), care a învins-o pe ucraineanca de Dayana Yastremska (19 ani, 35 WTA), scor 6-4, 1-6, 6-2.

Vezi aici rezumatul video al meciului

VEZI ȘI:

SIMONA HALEP - CORI GAUFF 6-3, 6-3 // Halep vrea să se răzbune pe următoarea adversară: „Am o șansă bună pentru semifinale și voi lupta pentru asta!”