FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - POLI TIMIŞOARA, 15 NOIEMBRIE, ORA 21:00, ANTENA 1 ŞI GSP.RO

Emeghara s-a rupt din nou!

Ifeanyi Emeghara
Ifeanyi Emeghara

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 noiembrie 2008 00:00

Emeghara a plecat iar la clinica de la Bologna pentru un nou consult. Şi nu mai are nici o şansă să joace în 2008

Fanii Stelei abia şi-l mai amintesc pe Emeghara jucînd pentru roş-albaştri. Au fost doar 3 meciuri în acest sezon, toate în februarie-martie. Apoi, un şir interminabil de probleme medicale, care au reapărut acum.

Fotbalistul de 24 de ani s-a pregătit normal în ultimele 10 zile şi se părea că poate rezista ritmului antrenamentelor. Dar a simţit iarăşi dureri la genunchiul drept, cel operat în luna mai. Iar staff-ul medical al Stelei a decis să-l trimită pe fundaşul stînga la Clinica Isokinetic de la Bologna!

"Aşa e, Eme a plecat în Italia. Nu e vorba de o nouă operaţie, ci de un consult anănunţit. Oricum, nu cred că el va mai apuca să joace în acest tur. Sper să pot conta pe el din primăvară", a confirmat Dorinel Munteanu.

18 meciuri din 67, adică doar 27%, a jucat Emeghara de cînd a venit la Steaua

1 milion de euro a costat transferul lui Emeghara de la Poli Timişoara, în vara lui 2007

Nici Ovidiu Petre nu joacă sîmbătă
Dorinel Munteanu nu poate miza nici pe Ovidiu Petre. "Sîrmă" are în cotinuare probleme la genunchiul drept, acolo unde s-a operat în vară, conducerea din Ghencea avînd de gînd să îl trimită şi pe el la Bologna. "Ovidiu nu poate juca nici cu Poli Timişoara. Totuşi, situaţia sa este diferită de cea a lui Emeghara. Sper să îl pot folosi pe finalul acestui tur de campionat ", a declarat Munti.

Emeghara a plecat iar la clinica de la Bologna pentru un nou consult. Şi nu mai are nici o şansă să joace în 2008

Fanii Stelei abia şi-l mai amintesc pe Emeghara jucînd pentru roş-albaştri. Au fost doar 3 meciuri în acest sezon, toate în februarie-martie. Apoi, un şir interminabil de probleme medicale, care au reapărut acum.

Fotbalistul de 24 de ani s-a pregătit normal în ultimele 10 zile şi se părea că poate rezista ritmului antrenamentelor. Dar a simţit iarăşi dureri la genunchiul drept, cel operat în luna mai. Iar staff-ul medical al Stelei a decis să-l trimită pe fundaşul stînga la Clinica Isokinetic de la Bologna!

"Aşa e, Eme a plecat în Italia. Nu e vorba de o nouă operaţie, ci de un consult anănunţit. Oricum, nu cred că el va mai apuca să joace în acest tur. Sper să pot conta pe el din primăvară", a confirmat Dorinel Munteanu.

18 meciuri din 67, adică doar 27%, a jucat Emeghara de cînd a venit la Steaua

1 milion de euro a costat transferul lui Emeghara de la Poli Timişoara, în vara lui 2007

Nici Ovidiu Petre nu joacă sîmbătă
Dorinel Munteanu nu poate miza nici pe Ovidiu Petre. "Sîrmă" are în cotinuare probleme la genunchiul drept, acolo unde s-a operat în vară, conducerea din Ghencea avînd de gînd să îl trimită şi pe el la Bologna. "Ovidiu nu poate juca nici cu Poli Timişoara. Totuşi, situaţia sa este diferită de cea a lui Emeghara. Sper să îl pot folosi pe finalul acestui tur de campionat ", a declarat Munti.

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (16)
 •  12 Noiembrie 2008, 23:26

ce teapa v`a tras iancu:o)

 •  12 Noiembrie 2008, 21:51

Bey gsp, chiar nu aveti inspiratie? I-auzi: "s-a rupt din nou"! In ce? Eme si Ghara? Nu am nimic cu Emeghara, ci cu titlurile voastre idi..., pardon, neinspirate.

 •  12 Noiembrie 2008, 15:25

PACAT DE EI.

Vezi toate comentariile (16)
Comentează