Articol de GSP - Publicat luni, 15 decembrie 2008 00:00
Acum, cînd protocolul de guvernare s-a semnat între două formaţiuni politice, PSD şi PD-L, tot atîtea variante există şi pentru noul conducător al sportului. Înainte de a fi numit un nou şef în strada Vasile Conta, va fi reînfiinţat Ministerul Sportului şi Tineretului, căruia i se va adăuga un nou departament, turismul. În cazul în care noul portofoliu va reveni PSD, acesta îl are pregătit pe Nicolae Bănicioiu. În a doua variantă, PD-L o va propune pe deputatul Monica Ridzi, care va deveni astfel prima femeie de la conducerea sportului românesc.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!