INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ACCIDENTAT

Mutu a suferit o luxaţie şi va sta o lună! :(

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2009 00:00

Deşi se aştepta să celebreze marcarea celui de-al 100-lea gol în Serie A la partida cu Lecce, Adi Mutu nu a avut parte tocmai de sărbătoarea planificată. Î

n minutul 48 al confruntării de pe Artemio Franchi, la scorul de 1-2, după un contact cu Benussi, decarul naţionalei a căzut pe cotul stîng şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit cu argentinianul Oslvaldo.

"Briliantul" a fost consultat la o clinică din Firenze şi s-a constatat că internaţionalul român a suferit o luxaţie ce-l va ţine departe de gazon o lună! :O Astfel, Mutu va rata amicalul cu Croaţia ce se va disputa în Ghencea, pe 11 februarie.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga