Articol de GSP - Publicat duminica, 05 aprilie 2009 00:00
Victor Piţurcă a oferit cîteva explicaţii pentru parcursul dezastruos al echipei naţionale în ultimul timp şi crede că a fost victima unui sabotaj la meciurile cu Serbia şi Austria:
"Am pierdut aceste meciuri şi din cauza atmosferei negative care a fost în jurul echipei. Am fost sabotat! Au fost atacuri mişeleşti la persoana mea, jigniri mari. Ştiu că multă lume tânjeşte la postul meu, dar nici să se comporte în halul ăsta", a spus Piţurcă în EVZ.
"Înaintea partidei cu Austria a venit un autocar din România cu aşa-zişi fani, ca să incite atmosfera. Cei care au fost la Klagenfurt să-mi strige demisia sunt nişte beţivi şi nişte drogaţi! :X
Au fost trimişi special pentru asta! Sunt nişte oameni fără serviciu, fără familie", a tunat Piţurcă la adresa contestatarilor săi.
Victor Piţurcă a oferit cîteva explicaţii pentru parcursul dezastruos al echipei naţionale în ultimul timp şi crede că a fost victima unui sabotaj la meciurile cu Serbia şi Austria:
"Am pierdut aceste meciuri şi din cauza atmosferei negative care a fost în jurul echipei. Am fost sabotat! Au fost atacuri mişeleşti la persoana mea, jigniri mari. Ştiu că multă lume tânjeşte la postul meu, dar nici să se comporte în halul ăsta", a spus Piţurcă în EVZ.
"Înaintea partidei cu Austria a venit un autocar din România cu aşa-zişi fani, ca să incite atmosfera. Cei care au fost la Klagenfurt să-mi strige demisia sunt nişte beţivi şi nişte drogaţi! :X
Au fost trimişi special pentru asta! Sunt nişte oameni fără serviciu, fără familie", a tunat Piţurcă la adresa contestatarilor săi.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!