FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

N'Doye: "Am pierdut 30.000 de euro! Pariasem că Dinamo va fi campioană"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 iunie 2009 00:00

N'Doye era atît de sigur că Dinamo va lua campionatul, încît a pariat o sumă imensă pe victoria finală a "cîinilor". Şi a pierdut, dupa cum a dezvaluit intr-un interviu acordat siteului dinamovisti.ro. Mijlocasul senegalez crede ca Mircea Rednic ar trebui sa ramana la Dinamo

- Ousmane, cum e atmosfera la echipă?

- Cum să fie? Toţi sîntem supăraţi foc. Sincer să fiu, nici nu mai am chef să ies nicăieri, am stat numai în casă.

- Aţi ratat titlul, dar şi foarte mulţi bani...

- Bani? Mie nu îmi păsa de bani! Eu voiam să fiu campion! Chiar am făcut pariu cu un prieten pe 30.000 de euro că voi lua titlul, el zicea că nu o să reuşesc. Am pierdut banii. Eram atît de sigur... Dar cred în continuare în mine, în Dinamo, capu' sus!

- Cine vă antrenează etapa viitoare, cu FC Argeş?

- Coach! Nea Mircea, cum cine? Ce întrebare e asta? Păi, cum, cînd am bătut Rapid de doua ori sau Timişoara nu era cel mai bun antrenor? Tot el e şi acum. Nu e normal să iasă cu astfel de acuzaţii. Trebuie să continue cu noi, să reparăm ce am stricat. Poate ajungem totuşi în grupele Champions League, de unde ştiţi voi că nu o să fie aşa?

- Sînteţi acuzaţi de suporteri şi acţionari că nu prea v-aţi dat interesul.

- Noi tragem tare şi fizic, şi forţă, şi viteză, şi tactică, tot! Facem antrenamente adevărate, nu ne jucăm. Muncim foarte mult.

"De-aia e fotbalul spectaculos, niciodată nu ştii ce se întîmplă. Eşti ba sus, ba jos. De data asta am pierdut noi, data viitoare vor pierde alţii"
OUSMANE N'DOYE mijlocaş Dinamo

Citește și:
Bayern - Real Madrid, retur de foc în „sferturile” Ligii Campionilor » Început NEBUN
Liga Campionilor
Bayern - Real Madrid, retur de foc în „sferturile” Ligii Campionilor » Început NEBUN
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
Campionate
Transformare fizică incredibilă a fostului internațional coechipier cu Mutu! » „S-a retras în munți și s-a dedicat religiei”
Fostul campion cu FCSB se RETRAGE din cariera de fotbalist! A îmbrăcat de 30 de ori tricoul naționalei + și-a ales deja viitorul job
Superliga
Fostul campion cu FCSB se RETRAGE din cariera de fotbalist! A îmbrăcat de 30 de ori tricoul naționalei + și-a ales deja viitorul job
Cea mai nouă sala polivalentă din România urmează să fie inaugurată în iulie, anunță CNI
Altele
Cea mai nouă sala polivalentă din România urmează să fie inaugurată în iulie, anunță CNI
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Profit.ro
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (15)
skrilla
skrilla  •  03 Iunie 2009, 16:04
Postat de pe 03 Iunie 2009, 14:24

NDoye are dreptate. Rednic este un antrenor f bun. La ce lot a avut si la cat de proasta e conducerea clubului este o minune ca am ajuns si pana aici. Daca ar fi sa aleg intre Turcu si Rednic, de departe antrenorul este mai profesionist. Cat o sa mai suportam sa fim condusi de vanzatorul de butelii si piticul zugrav analfabet ? Au astia vreo strategie ? Vedeti la ei vreo gandire ? Au promis stadion, l-au facut? Numai imbecilitati debitate pe la televiziuni... circ si bascalie de doi lei

Deci Rednic nu are nici o vina sa inteleg?incompetentii aia din conducere i-au pus totul pe tava, au adus ce jucatori a vrut Rednic...si cu toate acestea nu are nici o vina?!toata vina e a conducerii?!pai cine trebuia sa ii motiveze pe jucatori in meciurile cruciale?!turcu?borcea?!vina e a tuturor!!a conducerii ca a investit fara cap si a satisfacut toate pretentiile financiare,a antrenorului ca nu i-a motivat destul pe jucatori, a jucatorilor ca si-au bautut joc,avand salariile pe care le au!

 •  03 Iunie 2009, 15:31

Ba **, dar la meciul din tur Vaslui -Dinamo cu cine *** ai pariat ? Ca doar stiai ce vei face nu-i asa? Nu ca mi-ar fi mila de porumboiu, alt blatist dar am inteles ca ai vandut meciul de unul singur. asta e nasol in mod normal, dar nu si cand o faci pt Dinamo. Dar asta e , te-a batut dumnezeu chiar daca esti colorat, adica te-a facut negru la loc. HAI **, vorba dansului ugandez.

 •  03 Iunie 2009, 14:51

AFARA CU SCARLATACHE,GOIAN,IZVORANU,BOSTINA,ADRIAN CRISTEA,BLAY,MATACHE

Vezi toate comentariile (15)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!