GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  SECURITATEA ÎN FOTBAL

Tolontan: "Dacă Gică Popescu vrea să ne dea în judecată, e dreptul lui. Va pierde procesul"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 iulie 2009 00:00

Cătălin Tolontan, redactorul-şef al Gazetei Sporturilor, a declarat pentru Mediafax, după ce Gică Popescu a spus că va da în judecată GSP şi Adevărul pentru prejudiciu de imagine, că este dreptul fostului fotbalist să facă acest lucru, dar că "va pierde procesul", deoarece GSP a tratat cazul cu "discernământ".

Fostul internaţional Gheorghe Popescu a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că a făcut plângere penală împotriva lui Mihail Bumbeş, cel care a dat publicităţii rapoarte din dosarul său la CNSAS, şi că apoi va acţiona în instanţă publicaţiile Adevărul şi Gazeta Sporturilor (GSP) şi redactori care au scris despre acest caz.

"Gazeta Sporturilor a tratat acest caz cu discernământ. Încă de la primul număr şi, apoi, de fiecare dată, colegul meu Justin Gafiuc a scris că din acele note reiese că Popescu NU a făcut poliţie politică.


Că NU există un angajament semnat de el. Că există, însă, acele note, pe care chiar CNSAS le-a validat, şi că ele sunt benigne. Dacă Gică Popescu vrea să ne dea în judecată pentru asta, e dreptul lui. Va pierde procesul", a declarat Cătălin Tolontan.

Cătălin Tolontan, redactorul-şef al Gazetei Sporturilor, a declarat pentru Mediafax, după ce Gică Popescu a spus că va da în judecată GSP şi Adevărul pentru prejudiciu de imagine, că este dreptul fostului fotbalist să facă acest lucru, dar că "va pierde procesul", deoarece GSP a tratat cazul cu "discernământ".

Fostul internaţional Gheorghe Popescu a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că a făcut plângere penală împotriva lui Mihail Bumbeş, cel care a dat publicităţii rapoarte din dosarul său la CNSAS, şi că apoi va acţiona în instanţă publicaţiile Adevărul şi Gazeta Sporturilor (GSP) şi redactori care au scris despre acest caz.

"Gazeta Sporturilor a tratat acest caz cu discernământ. Încă de la primul număr şi, apoi, de fiecare dată, colegul meu Justin Gafiuc a scris că din acele note reiese că Popescu NU a făcut poliţie politică.

Că NU există un angajament semnat de el. Că există, însă, acele note, pe care chiar CNSAS le-a validat, şi că ele sunt benigne. Dacă Gică Popescu vrea să ne dea în judecată pentru asta, e dreptul lui. Va pierde procesul", a declarat Cătălin Tolontan.

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (50)
 •  23 Iulie 2009, 11:40

sper sa castige procesul, si sa va lase in fundul gol. unde era discernamantul de care vorbea tolontan? titrezi pe prima pagina titlu mare ca este colaborator al securitati iar acum o dai cotitat ca se intelege din context ca nu era. bravo. sper sa va ia toti bani. numai stiri inventate dati.

 •  23 Iulie 2009, 10:33

Gica, dute dupa ei si dai in judecata, merita. Sint oamenii lui Sandu, Kassai, Dragormir, Becali, Basescu, Tariceanu, etc... etc... cei mai mari lingai sint asa zisi "ziaristii" de astazi. *** Auzi ce shmecheri, cu "discernamint" cica, pai cu "discernamint" mai a ramas sa traga in oameni cu pistolul sa ne omoare.

 •  23 Iulie 2009, 10:28

Tolontan stie de ce Baciul va pierde : o sa-l dea pe Gafiuc afara si o sa zica ca a scris de nebun, fara sa-l poata cenzura.Deci GSP nu va pierde procesul pentru ca Gafiuc (intre noi fie vorba asta are nume predestinat) nu va mai fi reporter la GSP.

Vezi toate comentariile (50)
Comentează