FOTBAL  »  Superliga  »  UJPEST - STEAUA, AZI, ORA 20:30, DIGI SPORT / GALERIA STELEI VA FI SUPRAVEGHEATĂ ÎNCĂ DE LA INTRAREA ÎN UNGARIA

"Sîrmă" intră abia cu Rapid

Articol de GSP - Publicat joi, 23 iulie 2009 00:00

Ovidiu Petre va fi apt de joc pentru derby-ul rundei a 11-a, din octombrie

Recuperarea lui Ovidiu Petre decurge din ce în ce mai bine. Conform staff-ului medical al Stelei, mijlocaşul în vîrstă de 27 de ani ar urma ca spre sfîrşitul lunii octombrie să revină printre titularii lui Bergodi. "Ovidiu s-a pregătit în ultimele zile la stadion, totul decurge normal. Din cîte au spus şi doctorii, în cel mult trei luni va fi apt de joc. Meniscul genunchiului drept, la care a suferit intervenţia chirurgicală, nu-l mai supără deloc", a spus preşedintele Valeriu Argăseală.

În aceste condiţii, cel poreclit "Sîrmă" va reintra chiar la derby-ul cu Rapid, de pe 24 octombrie, din Ghencea. Veşti bune şi în ceea ce-l priveşte pe Emeghara: fundaşul stînga nigerian ar putea juca din nou încă din septembrie. "Eme" n-a mai evoluat într-un meci oficial de un an şi jumătate!

17 meciuri a bifat Petre în ediţia trecută, în toate competiţiile, marcînd 2 goluri

Ovidiu Petre va fi apt de joc pentru derby-ul rundei a 11-a, din octombrie

Recuperarea lui Ovidiu Petre decurge din ce în ce mai bine. Conform staff-ului medical al Stelei, mijlocaşul în vîrstă de 27 de ani ar urma ca spre sfîrşitul lunii octombrie să revină printre titularii lui Bergodi. "Ovidiu s-a pregătit în ultimele zile la stadion, totul decurge normal. Din cîte au spus şi doctorii, în cel mult trei luni va fi apt de joc. Meniscul genunchiului drept, la care a suferit intervenţia chirurgicală, nu-l mai supără deloc", a spus preşedintele Valeriu Argăseală.

În aceste condiţii, cel poreclit "Sîrmă" va reintra chiar la derby-ul cu Rapid, de pe 24 octombrie, din Ghencea. Veşti bune şi în ceea ce-l priveşte pe Emeghara: fundaşul stînga nigerian ar putea juca din nou încă din septembrie. "Eme" n-a mai evoluat într-un meci oficial de un an şi jumătate!

17 meciuri a bifat Petre în ediţia trecută, în toate competiţiile, marcînd 2 goluri

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (6)
bamse1901
bamse1901  •  23 Iulie 2009, 11:31

va intra se va rupe iarasi asa cum va face si zicu si alti jucatori cu"oasele moi"

bamse1901
bamse1901  •  23 Iulie 2009, 11:30

vas intra se va rupe iarasi asa cum va face si zicu si alti jucatori cu"oasele moi"

sibelius
sibelius  •  23 Iulie 2009, 11:09
Postat de pe 23 Iulie 2009, 03:15

Eu tot nu inteleg de ce acesti fotbalisti inca mai sunt tinuti in lotul Stelei - ne pare rau dar daca nu poti juca fotbal Pa si la revedere. Cu banii pe operatii si salarii s cumparau jucatori care sa joace nu sa stea la Bologna. Cine mai tine jucatori care joaca din 2 in 2 ani? Aud?

Sa te intrebi cine i-a adus...dupa ce le fusese antrenor la Timisoara si trebuia sa stie ca sunt de sticla..aud?:D

Vezi toate comentariile (6)
Comentează