Articol de GSP - Publicat luni, 15 februarie 2010 00:00
Preşedintele lui CFR Cluj, Iuliu Mureşan, spune că nu se teme de comploturile care ar putea să-i afecteze pe feroviari în retur.
"E bine că sîntem periculoşi, avem un lot valoros şi nu ne temem de nimeni. L-am sunat pe Mircea Sandu şi i-am zis că e interesul nostru să putem conta pe jucători străini pentru că am investit mult în achiziţii.
Ne-am adresat instanţei profitînd de o chestie din regulament, era dreptul nostru. Pînă la urmă, s-a luat decizia de a avea minim 5 români în lot, am lăsat şi noi puţin şi s-a ajuns la un acord. Nu l-am ameninţat pe domnul Sandu cu nimic, i-am transmis doar că e dreptul nostru să ne adresăm instanţei şi că asta vom face", a spus Mureşan la GSP TV.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!