FOTBAL  »  Superliga  »  "U" CLUJ - STEAUA, DUMINICĂ, 25 IULIE, 18:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Căldura a uşurat munca steliştilor

Articol de - Publicat duminica, 18 iulie 2010 00:00

Jucătorii s-au plîns de canicula din Bucureşti şi Piţurcă a reacţionat imediat: a anulat un amical şi slăbeşte intensitatea antrenamentelor


Seria de cîte trei antrenamente pe zi a rămas o amintire urîtă pentru stelişti. Căldura din România le e aliat fotbaliştilor, care scapă doar cu cîte o şedinţă de pregătire zilnic pînă la partida cu U Cluj, de duminica viitoare. Jucătorii erau afectaţi de canicula din Bucureşti, cu temperaturi de peste 35 de grade Celsius, şi l-au sensibilizat pe Piţurcă.

Antrenorul le-a dat dreptate şi a luat imediat măsuri ca să le facă viaţa mai uşoară. Piţi programase un amical cu Concordia Chiajna, pentru una dintre zilele viitoare, dar a anulat partida cu divizionara secundă, tot ca să nu-şi alerge echipa pe căldura infernală. A schimbat şi antrenamentele, care vor avea o intensitate scăzută pînă la primul meci oficial. Obiectivul? "Cel mai important e să fiţi proaspeţi duminică, la Alba Iulia!", le-a explicat Piţurcă elevilor lui.


31 de grade Celsius va fi temperatura minimă în săptămîna următoare, înaintea primei etape din campionat

54 de antrenamente au făcut steliştii în cele două stagii pe care le-au efectuat în vara asta în Austria

Jucătorii s-au plîns de canicula din Bucureşti şi Piţurcă a reacţionat imediat: a anulat un amical şi slăbeşte intensitatea antrenamentelor

Seria de cîte trei antrenamente pe zi a rămas o amintire urîtă pentru stelişti. Căldura din România le e aliat fotbaliştilor, care scapă doar cu cîte o şedinţă de pregătire zilnic pînă la partida cu U Cluj, de duminica viitoare. Jucătorii erau afectaţi de canicula din Bucureşti, cu temperaturi de peste 35 de grade Celsius, şi l-au sensibilizat pe Piţurcă.

Antrenorul le-a dat dreptate şi a luat imediat măsuri ca să le facă viaţa mai uşoară. Piţi programase un amical cu Concordia Chiajna, pentru una dintre zilele viitoare, dar a anulat partida cu divizionara secundă, tot ca să nu-şi alerge echipa pe căldura infernală. A schimbat şi antrenamentele, care vor avea o intensitate scăzută pînă la primul meci oficial. Obiectivul? "Cel mai important e să fiţi proaspeţi duminică, la Alba Iulia!", le-a explicat Piţurcă elevilor lui.

31 de grade Celsius va fi temperatura minimă în săptămîna următoare, înaintea primei etape din campionat

54 de antrenamente au făcut steliştii în cele două stagii pe care le-au efectuat în vara asta în Austria

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
boby9
boby9  •  18 Iulie 2010, 13:23

"Desteptule" nu-i bai c-au fost...dar cred c-au baut vreo 5 beri intr-o ora...in rest numai de bine...Sunt sportivi.....nu betivi!!!

vrankie
vrankie  •  18 Iulie 2010, 11:53

da cand ai vrea sa se duca la piscina bai desteptule? cand sunt -15 grade afara?

boby9
boby9  •  18 Iulie 2010, 11:43

Are dreptate domn"" Piti...E foarte cald si saracii nu pot sta la soare prea mult. As fi curios daca la piscina la Player nu era la fel de cald sambata(ieri) pentru Dodel si pt Toja . Sau poate ca berile baute la foc automat i-au racorit. Sau conversatiile cu "gorilele"si interlopii de prin zona au fost "racoritoare"!!!

Vezi toate comentariile (6)
Comentează