INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

Fostul atacant al Rapidului este din nou criticat: "Ioniţă e delăsător"

Articol de - Publicat joi, 30 septembrie 2010 00:00

Ex-giuleşteanul, cel mai scump transfer al Kolnului în vară, a fost luat la rost de antrenorul Soldo şi de managerul Meier.


Vremuri grele pentru Alexandru Ioniţă la FC Koln. Antrenorul Zvonimir Soldo şi managerul Michael Meier l-au luat de guler. Amîndoi îi reproşează lipsa de implicare la şedinţele de pregătire: "Alex trebuie să priceapă că meseria asta e foarte dură şi că titularizarea se obţine în primul rînd la antrenamente".

Consecinţă a pasivităţii sale, cel mai scump transfer al Kolnului în vară, două milioane de euro, ex-giuleşteanul n-a bifat decît 9 minute în Cupă şi 31 de minute cu totul în Bundesliga! Mereu introdus din postura rezervei. Iniţial s-a pus problema acomodării sale cu viaţa din Germania. "Acum nu mai e cazul şi trebuie să tragă tare pentru că alţii i-au luat-o înainte", l-a avertizat Soldo.

Ex-giuleşteanul, cel mai scump transfer al Kolnului în vară, a fost luat la rost de antrenorul Soldo şi de managerul Meier.

Vremuri grele pentru Alexandru Ioniţă la FC Koln. Antrenorul Zvonimir Soldo şi managerul Michael Meier l-au luat de guler. Amîndoi îi reproşează lipsa de implicare la şedinţele de pregătire: "Alex trebuie să priceapă că meseria asta e foarte dură şi că titularizarea se obţine în primul rînd la antrenamente".

Consecinţă a pasivităţii sale, cel mai scump transfer al Kolnului în vară, două milioane de euro, ex-giuleşteanul n-a bifat decît 9 minute în Cupă şi 31 de minute cu totul în Bundesliga! Mereu introdus din postura rezervei. Iniţial s-a pus problema acomodării sale cu viaţa din Germania. "Acum nu mai e cazul şi trebuie să tragă tare pentru că alţii i-au luat-o înainte", l-a avertizat Soldo.

Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
je__
je__  •  30 Septembrie 2010, 11:08

Ai vazut tu vreodata rromanesshi sa le placa munca? Ce pretentie sa ai de la o ciy0ara?

steaua1986forever
steaua1986forever  •  30 Septembrie 2010, 10:34

Deci a jucat 40 de minute de cand s-a transferat cu mare tam-tam? Mereu vedeam titluri in ziare "echipa lui ionita nu stiu ce face"...pfff...am crezut ca a fost titular mai mereu. Ziaristi de....stiti voi ce..

giussybaratky23
giussybaratky23  •  30 Septembrie 2010, 05:21

Nu vrem sa ne trezim, avem un sistem cancerizat in faza terminala in toate domeniile.Toti fug sau stramba din nas cand aud de romani.Ma doare dar nu pot sa fac nimic.Cine ar putea sa faca se complace in mizerie.O sa ajungem extrem de rau si o sa ne dam cu capetele de pereti dar o sa fie prea tarziu.In lumea civilizata nu se accepta asemenea gen de oameni decat la spalat WC-uri sau la cules de capsuni.Acolo merita 80% dintre romani din pacate.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează