Articol de Ovidiu Minea - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00
Omul de afaceri prahovean susţine ca Primaria Iaşi nu şi-a respectat promisiunile referitoare la finanţarea echipei.
"Echipa nu este a mea, eu sînt doar un membru al Comitetului Director. Cînd am venit la Iaşi, eu am spus că voi plati salariile personalului administrativ şi alte cheltuieli, în timp ce Primaria va achita salariile şi primele fotbaliştilor. Dupa ce am venit, toţi s-au retras! Se vorbea de alţi oameni de afaceri care să vină lîngă echipa, nu a venit nimeni. În astfel de condiţii, mă gîndesc serios să mă retrag de la Poli", a spus Negoiţa. Reamintim, omul de afaceri a fost acuzat de primarul Gheorghe Nichita ca a dat foarte putini bani la Poli, sumele virate spre Copou de Negoita fiind date sub forma de imprumut.
Sursă: IaşiSport
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!