FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Dinamoviştii au primit permisiunea de a-şi aduce în Antalya soţiile sau prietenele » Love on the beach

Articol de - Publicat sambata, 05 februarie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 04 februarie 2011 20:34

Dinamo şi-a extins cu încă 5 zile cantonamentul de la Belek. În total, se vor strînge 4 săptămîni de stagiu, cel mai lung din ultimii 10 ani pentru "cîini".


Băieţii nu s-au împotrivit cînd au auzit de hotărîrea staff-ului tehnic, înţelegînd că riscă mai mult dacă se vor antrena pe zăpadă sau pe ger la Bucureşti. Conducerea le-a oferit şi ea un cadou: o zi, poate chiar două, de libertate deplină în Antalya.

Jucătorii îşi pot chema soţiile sau iubitele în Turcia, avînd posibilitatea de a-şi petrece timpul liber în compania lor în orele pe care le vor avea la dispoziţie. Această minivacanţă urmează a fi miercuri şi joi, cînd se va face şi mutarea de la hotelul Papillon Aischa la Susesi, noul loc de cantonament, pentru ultimele 5 zile, al "cîinilor".


"Nea Ando ne-a permis să fim vizitaţi de soţii sau prietene în Antalya. Sîntem profesionişti şi ştim cît de importantă este această perioadă de pregătire pentru tot sezonul"
Ionel Dănciulescu, atacant Dinamo

Dinamo şi-a extins cu încă 5 zile cantonamentul de la Belek. În total, se vor strînge 4 săptămîni de stagiu, cel mai lung din ultimii 10 ani pentru "cîini".

Băieţii nu s-au împotrivit cînd au auzit de hotărîrea staff-ului tehnic, înţelegînd că riscă mai mult dacă se vor antrena pe zăpadă sau pe ger la Bucureşti. Conducerea le-a oferit şi ea un cadou: o zi, poate chiar două, de libertate deplină în Antalya.

Jucătorii îşi pot chema soţiile sau iubitele în Turcia, avînd posibilitatea de a-şi petrece timpul liber în compania lor în orele pe care le vor avea la dispoziţie. Această minivacanţă urmează a fi miercuri şi joi, cînd se va face şi mutarea de la hotelul Papillon Aischa la Susesi, noul loc de cantonament, pentru ultimele 5 zile, al "cîinilor".

"Nea Ando ne-a permis să fim vizitaţi de soţii sau prietene în Antalya. Sîntem profesionişti şi ştim cît de importantă este această perioadă de pregătire pentru tot sezonul"
Ionel Dănciulescu, atacant Dinamo

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (4)
steaua1986forever
steaua1986forever  •  05 Februarie 2011, 11:51

[email protected] te rog sa scoti poza cu Steaua de la profil si sa o pui pe cea cu echipa pe care o adori: cfr pdl cluj.

baixinho
baixinho  •  05 Februarie 2011, 08:59

şi paraş... domnişoara din poză cine este?

dudu68
dudu68  •  05 Februarie 2011, 07:52

@alpin: nu, pentru ca cele mai ieftine sunt la voi in cantonament: bomba, stramba etc :)

Vezi toate comentariile (4)
Comentează