FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FINALA CUPEI ROMÂNIEI / STEAUA - DINAMO, AZI, 21:15, PRO TV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Cornel Dinu trece prin momente delicate » "Jucaţi şi pentru Mister!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 mai 2011 00:00 / Actualizat marti, 24 mai 2011 20:19

Şefii şi antrenorii le-au transmis jucătorilor să ia Cupa şi să-i facă o mică bucurie lui Cornel Dinu, care trece prin momente delicate, avînd soţia grav bolnavă

Cornel Dinu are 62 de ani şi se confundă cu Dinamo, clubul la care a făcut istorie. Azi, o zi normală ar fi însemnat doar discuţii despre fotbal şi finala Cupei cu Steaua, însă Mister nici măcar nu va fi prezent la Braşov. Evenimentele delicate din ultimele săptămîni l-au afectat psihic şi nici nu mai vrea să audă de sportul care i-a adus glorie.

Motivele sînt multiple. Soţia sa, Silvia, a fost transportată de urgenţă la Geneva, unde cel mai bun medic în domeniu a încercat desfundarea arterelor pentru ca sîngele să circule normal la piciorul drept. Verdictul a fost crunt: "Vasele de sînge sînt blocate aproape 90% din cauza diabetului, e foarte riscant să intervenim chirurgical!". În plus, i s-a mai găsit şi o problemă majoră la rinichi, iar Silvia va reveni vineri în ţară pentru a merge la un medic renumit în acest domeniu! Toate acestea vin după ce soţiei lui Dinu i-a fost amputat în trecut piciorul stîng.

Problema banilor, Mister fiind neplătit de aproximativ trei luni de club, a trecut pe planul secund cînd a venit vestea devastatoare a morţii lui Fănuş Neagu, bunul său prieten de decenii. "A plîns ca un copil, pur şi simplu îl iubea pe Fănuş! Simte că nu mai are putere, au căzut toate pe capul lui acum", a povestit un apropiat al lui Mister. "Băieţii au un motiv în plus să cîştige Cupa şi să i-o dedice şi lui Cornel Dinu, cel care a cîştigat atîtea trofee în alb şi roşu. Să-i fim alături în aceste momente grele şi să-l susţinem!", zic şefii. Fotbaliştii ar putea avea azi, pe sub tricoul de joc, mesaje de susţinere pentru Mister.

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (12)
truditoru
truditoru  •  25 Mai 2011, 14:32

il vrei la steaua?

tavipopa
tavipopa  •  25 Mai 2011, 12:41

Acum ceva zile Domnul Dinu ma soca, ma supara extrem cu o remarca la adresa lui Surdu: "Acest autist al fotbalului". Azi , citind randurile de mai sus, aleg sa iert si sa trec peste suparare si ma rog pentru Dansul si Doamna Silvia ca Dumnezeu sa-i ajute si ocroteasca, ca mai mare necaz nu cred ca exista. Doamne ajuta-i. Prefer sa ma supere cu vorbe dar sa aiba familia sanatoasa. Cat despre fotbalisti.... Cupa de azi nu-l poate ajuta pe Domnul Dinu insa, sa dea Domnul ca Doamna Silvia sa fie sanatoasa si Domnul Dinu la fel si privind din nou la fotbal sa aiba la ce se uita in curtea lui Dinamo. Deocamdata acolo se vad doar fite, figuri, manele, tabloide, etc.

h1tm4n
h1tm4n  •  25 Mai 2011, 11:28

Respect Cornel Dinu ... de la un stelist!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează