GSP SPECIAL  »  MEDIA  »  MEDIA

Ce trebuie să faci dacă RCS&RDS refuză să introducă GSP TV în grila de programe

RCS&RDS deţine postul de sport Digi care trasmite 7 din cele 9 meciuri din Liga 1
RCS&RDS deţine postul de sport Digi care trasmite 7 din cele 9 meciuri din Liga 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iulie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 29 iulie 2011 16:15

În urma unui conflict mai vechi cu Antena 1, operatorul de cablu care deţine în acest moment drepturile de televizare pentru Liga 1, refuză introducerea postului GSP TV în pachetul de bază. Sute de persoane care au contract cu RCS&RDS au făcut sesizări la serviciul de relaţii cu clienţii, fără să primească un răspuns clar în ceea ce priveşte GSP TV.

Acelaşi lucru l-au făcut şi reporterii Gazetei! Mai întîi au încercat să discute reprezentanţii RCS&RDS, care nu au putut fi contactaţi pentru a comenta decizia de a nu introduce postul din Băneasa în grila de programe. În schimb, s-a luat legătura cu serviciul clienţi: "Momentan, GSP TV nu se mai află în grila noastră, dar se discută reintroducerea acestuia. Nu putem să vă spunem cînd se va întîmpla acest lucru".

Cum comentează oficialii GSP TV această situaţie
"Aşa cum aţi aflat, începînd cu 1 iulie, GSPTV este distribuit gratuit şi toate companiile de cablu au obligaţia legală să îl preia în grila de programe.  Avînd în vedere aspectul semnalat de tine – nu recepţionezi încă GSPTV,  te rugăm să semnalezi acest lucru printr-o reclamaţie adresată companiei de cablu la care eşti abonat. De asemenea, ai posibilitatea de a te adresa şi Consiliului Naţional al Audiovizualului completînd formularul de pe site-ul institutiei: AICI sau la adresa  Bd. Libertăţii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucureşti Tel: 021.305.5350, Fax: 021.305.5354/56, mail: cna@cna.ro".

Citește și:
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
Superliga
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
Daniel Pancu își poate pierde „perla” pe final de mercato » La schimb, cere doi noi jucători la CFR Cluj
Superliga
Daniel Pancu își poate pierde „perla” pe final de mercato » La schimb, cere doi noi jucători la CFR Cluj
O echipă de tradiție din România, scoasă la vânzare! 1,2 milioane euro pentru a prelua controlul clubului
Liga 2
O echipă de tradiție din România, scoasă la vânzare! 1,2 milioane euro pentru a prelua controlul clubului
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu
Nationala
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (125)
altfel
altfel  •  11 Octombrie 2011, 21:11

sa nu mai bage becali tv, ca mi s-a luat!

danielpricolici
danielpricolici  •  03 Septembrie 2011, 12:21

sant abonat la rteaua Rcs&Rds si nu pot vizualiza postul gsptv am intrbat la relatii cu clienti si mi sa zis ca nu este bagat in grila de programe si in schinb are Digi Sport 3 chiar nu este posibil asa ceva cu cata indiferenta isi trateaza clienti

andrei_fcp
andrei_fcp  •  11 August 2011, 21:16

"Sute de persoane care au contract cu RCS&RDS au făcut sesizări la serviciul de relaţii cu clienţii" Toti erau stelisti :))

Vezi toate comentariile (125)
Comentează