FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Poftiţi la sala de concerte Giuleşti! » Arena de sub Podul Grant va fi folosită pentru spectacole

Copos nu a ajuns încă la o înţelegere cu CS Rapid
Copos nu a ajuns încă la o înţelegere cu CS Rapid

Articol de - Publicat vineri, 05 august 2011 00:00 / Actualizat joi, 04 august 2011 20:42

CS Rapid spune că nu e nici o tragedie dacă echipa de fotbal nu va mai evolua pe arena "Valentin Stănescu", care ar putea fi folosită pentru spectacole.

Oficialii CS Rapid nu sînt îngrijoraţi că echipa de fotbal ar putea pleca definitiv din Giuleşti şi spun că au alte posibilităţi de a aduce profit de pe urma stadionului din Grant.

"Nu vă faceţi griji, că putem scoate profit! Putem să-l deschidem pentru concerte sau orice alt fel de evenimente. Are tribunele aproape de teren, iar acustica e extraordinară, deci ar putea fi foarte bun pentru organizarea concertelor. Sau putem să-l închiriem altei echipe. Steaua? Niciodată, suporterii nu ar putea ierta aşa ceva", a spus Vali Caciureac, preşedintele clubului sportiv, la Radio GSP.

Ambele părţi sînt pesimiste
Atît conducerea clubului de fotbal, cît şi oficialii CS Rapid consideră că şansele ca arena inaugurată în 1937 să mai găzduiască meciurile trupei lui Răzvan Lucescu sînt minime. "În acest moment, sînt zero şanse. Trebuie să achite datoria de aproape 150.000 de euro, apoi vom semna un contract nou", a spus Caciureac. Dinu Gheorghe a punctat: "Discuţiile au stagnat! Nu vrem să plecăm de acasă, dar sînt pesimist".

"Cu 150.000 de euro, cît are clubul de fotbal să ne dea, toate echipele clubului sportiv pot termina în primele 4 în campionatele lor. I-am dat în judecată, banii îi vom lua pînă la urmă" (Vali Caciureac, preşedinte CS Rapid)

Citește și:
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
Special
Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
Nationala
„De-asta m-am supărat atât de tare” » De pe patul de spital, Mircea Lucescu rememorează ce s-a întâmplat înainte și după leșin: „Gata, s-a terminat”
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Superliga
DUR! Ionuț Lupescu i-a răspuns acum lui Burleanu: „Întrebarea mea pentru el este următoarea”
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Superliga
Cătălin Cîrjan a făcut marele pas, profitând de pauza competițională: „Te căsătorești cu mine?”
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (10)
dorin62
dorin62  •  07 August 2011, 15:00

Încă o dată pentru vali săritoare. Păcat de ce întâmplă. Sunt de acord că dl. Copos trebuie să achite datoria, care este, dar de ce CS Rapid nu se îngrijeşte de stadion. Cel puţin de TOALETE (WC). Am fost la ultimul meci din retur, cu Braşovul, cu fata mea care are 10 ani. E mare Rapidistă şi ea, la fel ca taică-su. La pauză a vrut să facă şi ea pipi, ca omul. Şi când i-am arătat ce e acolo i-a venit să vomite. Mai departe, ... sunt lucruri de prisos. Poate cele scrise de mine ajung şi la urechea lui tanti vali, rapidista. Oare ea ar putea să facă pipi acolo dacă s-ar duce la meci cu nea Vasile.

dorin62
dorin62  •  07 August 2011, 15:00

Păcat de ce întâmplă. Sunt de acord că dl. Copos trebuie să achite datoria, care este, dar de ce CS Rapid nu s îngijeşte de stadion. Cel puţin de TOALET (WC). Am fost la ultimul meci din retur, cu Braşovul, cu fata mea care are 10 ani. E mare Rapidistă şi ea, la fel ca taică-su. La pauză a vrut să facă şi ea pipi, ca omul. Şi când i-am arătat ce e acolo i-a venit să vomite. Mai departe, ... sunt lucruri de prisos. Poate cele scrise de mine ajung şi la urechea lui tanti vali, rapidista. Oare ea ar putea să facă pipi acolo dacă s-ar duce la meci cu nea Vasile. ajunge

joker30
joker30  •  06 August 2011, 13:44

CS Rapid o suge aiurea!!echipa trebuie sa joace acasa

Vezi toate comentariile (10)
Comentează