INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PROBLEME PENTRU REAL MADRID

Ciupercile le mănîncă iarba » Realul ar putea fi nevoit să dea 350.000 de euro pe un gazon nou

Anul trecut, ciupercile au obligat administratorul stadionului din Madrid să schimbe gazonul. A costa 350.000 de euro
Anul trecut, ciupercile au obligat administratorul stadionului din Madrid să schimbe gazonul. A costa 350.000 de euro

Articol de - Publicat vineri, 23 septembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 23 septembrie 2011 13:15

Nu doar noi avem dureri de cap cu suprafaţa de joc de pe National Arena. Există şi exemple mult mai celebre.

La Real s-a tras iar semnalul de alarmă după ce pe Santiago Bernabeu, în dreptul băncilor de rezerve şi în zona tribunei de sud, au reapărut nişte ciuperci care atacă gazonul.

Madrilenii au mai avut probleme de acest gen în urmă cu un an, pe care le-au tratat cu un ierbicid puternic şi printr-o iluminare intensă a zonelor afectate. Degeaba.

De vină e structura stadionului şi amplasarea nefericită a acestuia, care împiedică prezenţa din belşug a luminii zilei, a soarelui, în incintă. Astfel, porţiunile de iarbă mai umbrite sînt şi cele mai expuse atacului acestor ciuperci.

Acum, madrilenii speră ca printr-un tratament de şoc să rezolve problema, altfel fiind necesară schimbarea suprafeţei de joc, exact ca anul trecut. Adică altă bătaie de cap pentru managerul Jose Mourinho, în condiţiile în care nici echipa nu merge, venind după două meciuri consecutive fără victorie: 0-1 cu Levante şi 0-0 cu Santander.

Ziarele spaniole scriu că schimbarea gazonului ar costa Realul 350.000 de euro

Citește și:
Gigi Becali, prima reacție despre vestea că Florin Tănase ar fi refuzat-o pe FCSB: „Poate aduc unul de 5 ori mai bun”
Superliga
Gigi Becali, prima reacție despre vestea că Florin Tănase ar fi refuzat-o pe FCSB: „Poate aduc unul de 5 ori mai bun”
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Superliga
Când e tragerea la sorți a „țintarului” Surperligii: U Cluj și Dinamo au avut cerințe speciale la evenimentul de la Marriott
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
ockiu
ockiu  •  23 Septembrie 2011, 16:59
Postat de wta1923 pe 23 Septembrie 2011, 16:23

nu, dar ce au patit astia se intampla, snt probleme normale.. ce s'a intamplat pe cocioaba natioanala e chestie de organizare si de interes.. la cat s'o fi furat la stadionul ala te asteptai sa faca macar o treaba ca lumea, dar na, ce sa'i ceri romanului..

sincer ma asteptam la mai rau ...

ockiu
ockiu  •  23 Septembrie 2011, 16:58
Postat de butters pe 23 Septembrie 2011, 14:06

bineinteles ca nu doar stadionul nostru are probleme cu gazonul ....dar ce sa stiti voi atotstiutori :)))

culmea cel de pe santiago nu a fost pus acum 1 luna in urma - e pus acolo de mai multa vreme. cata prostie .... woaaaa "se intampla si la case mai mari" gsp-uleee cauta un caz SIMILAR daca tot vrei sa arati ca se intampla si la case mai mari - unde s-a schimbat gazonul - deci gazon NOU - si la primul meci (in mai putin de 2 luni) a aratat cum a aratat cel de pe national arena, ce zici gasesti?! p.s. sigur sigur nu a pus oprisan pe nicaieri gazon ...

wta1923
wta1923  •  23 Septembrie 2011, 16:23
Postat de butters pe 23 Septembrie 2011, 14:06

bineinteles ca nu doar stadionul nostru are probleme cu gazonul ....dar ce sa stiti voi atotstiutori :)))

nu, dar ce au patit astia se intampla, snt probleme normale.. ce s'a intamplat pe cocioaba natioanala e chestie de organizare si de interes.. la cat s'o fi furat la stadionul ala te asteptai sa faca macar o treaba ca lumea, dar na, ce sa'i ceri romanului..

Vezi toate comentariile (9)
Comentează