INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RACING SANTANDER - BARCELONA, DUMINICĂ, ORA 19, DIGISPORT1

Guardiola, atac la Mourinho: "Dacă semăn cu el înseamnă că trebuie să mă schimb!"

FOTO: Reuters
FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 martie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 10 martie 2012 14:48

Presa spaniolă vuieşte după conferinţa de presă a lui Pep Guardiola, de azi. Antrenorul Barcelonei l-a atacat pe rivalul său de la Real Madrid, Jose Mourinho. Iată declaraţiile catalanului!

...despre Mourinho: "El vorbeşte mereu despre mine, dar nu-mi dă numele. Data viitoare să îl dea! Toată lumea ştie despre cine vorbeşte. (n.r. Vorbind despre arbitraje, antrenorul Realului declarase: "Sînt unii care vor să lase o altă impresie faţă de cum sînt lucrurile cu adevărat") Mourinho a sugerat că am fi asemănători? Amîndoi vrem să cîştigăm, dar avem stiluri diferite. Dacă sînt ca el înseamnă că trebuie să mă schimb!"

...despre arbitrajele pro-Barca: "Să ştie toată lumea: am cîştigat atîtea trofee pentru că sîntem mai buni decît alţii. Sînt deja vreo patru ani de cînd auzim discuţii despre arbitraje. În ultimul an, cu antrenorul Realului, s-au înmulţit. Mereu am fost bănuiţi de lucruri care nu există"

...despre viitor: "Se tot vorbeşte de prelungirea contractului meu. Dacă voi face asta, vă anunţ"

Citește și:
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Superliga
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
Superliga
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
Superliga
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
Campionate
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Profit.ro
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo

Imaginile weekendului: un potop de fani copleșește un munte pentru un campion mondial al Franței!


Comentarii (132)
tello
tello  •  12 Martie 2012, 19:34
Postat de b0gdan_88 pe 11 Martie 2012, 02:38

Iar a furat realu????? nu am vazut meciu ....deci intreb????

Ce te miri prietene... Eu le-as da doua penalty-uri pe meci din oficiu pentru etapele ramase care sa se execute imediat dupa fluierul de start ca sa nu se mai uite lumea degeaba la meci...

sakazuke
sakazuke  •  11 Martie 2012, 03:08
Postat de b0gdan_88 pe 11 Martie 2012, 03:03

Ti-am mai spus care ii treaba cu frustrarea. Cat a fost ajutata realul in sezonul asta BARCA nu a fost ajutata in 10 ani !!!

crezi tu... cata afost ajutata barca in astia 5 ani in spania si in europamnu a fost ajutata realsaulat clun nici in 20 de ani...:))

sakazuke
sakazuke  •  11 Martie 2012, 03:07
Postat de b0gdan_88 pe 11 Martie 2012, 03:02

://www.gsp.ro/international/campionate/video-campioni-si-la-handbal-real-protejata-iar-de-arbitri-doua-henturi-in-careu-nici-un-penalty-314249.html

dsi ce imi zic imie???????eu am zis ca a fost hentz la toate..... nu doar la penalty impotriva lui real.. eee acum vad cat de mare e frustrarea gsp...parca aveau editie pana la12si dimineatza punea stirile de sambata seara...bun nu au intarziat cu stirea anti-madrid ..ica oasteptpe ceade sapt trecuta cu hentul lui bousqusts ne vedem la stirea cea noua.... parca vad un editorial marca niculescu si in 3 stiripe tema sata

Vezi toate comentariile (132)
Comentează