FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Fericirea lui Gigi Becali depinde de rezultatul din derby: "Dacă bate Rapid îmi revine pasiunea" :)

Gigi Becali va ţine cu Rapid în derby-ul cu Dinamo
Gigi Becali va ţine cu Rapid în derby-ul cu Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 01 aprilie 2012 19:35

Gigi Becali speră ca la derby-ul de diseară Rapid să încurce Dinamo, pentru ca Steaua să nu rămînă în spatele "cîinilor" . Patronul roş-albaştrilor se declară dezamăgit de evoluţia lui Tatu de la Tg. Jiu, unul dintre favoriţii săi


" Tatu nu e marcator. A fost şi contratimp de cîteva ori, la fel şi Tibi Bălan.

Nu contează ce sistem alegi pentru că jocul te duce unde vrea el. Nu mai am aşa multă pasiune, dacă am fi cîştigat era altceva. Depinde ce se va întîmpla diseară. Dacă bate Rapid pe Dinamo, sau face egal şi bate şi Vasluiul, îmi revine pasiunea.

Trebuie să învăţ cît mai mult fotbal pentru a face o echipă puternică", a spus Gigi Becali la Premium Liga, GSP TV.

Citește și:
Cristi Tănase s-a îndrăgostit: „Îmi place așa mult că aș juca de două ori pe zi! E foarte greu, nu e pentru oricine”
Campionate
Cristi Tănase s-a îndrăgostit: „Îmi place așa mult că aș juca de două ori pe zi! E foarte greu, nu e pentru oricine”
„Gigi, chiar ai mai luat o țeapă!” » Verdict nemilos la FCSB
Superliga
„Gigi, chiar ai mai luat o țeapă!” » Verdict nemilos la FCSB
Patronul clubului a intrat în vestiar și a vărsat sacoșa cu bani, în Conference League!
Conference League
Patronul clubului a intrat în vestiar și a vărsat sacoșa cu bani, în Conference League!
Adrian Mutu îi acuză frontal că au trântit meciul: „Nu și-au apărat corect șansele”
Superliga
Adrian Mutu îi acuză frontal că au trântit meciul: „Nu și-au apărat corect șansele”
EXCLUSIV Mesaj Jumbo către România după scăderea afacerilor
Profit.ro
EXCLUSIV Mesaj Jumbo către România după scăderea afacerilor
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Rusoaica Maria Sharapova, imagini needitate din vacanță! A ales destinația favorită a românilor

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (10)
tzii
tzii  •  01 Aprilie 2012, 23:23

gigi, recunoaste ca nu te pricepi la fotbal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nicco
nicco  •  01 Aprilie 2012, 22:10

Cum sa ramana Steaua in urma lui Dinamo, doar Steaua si, in special, G.Becali si Stoichita si-au propus ca obiectiv castigarea titlului, adica lucul intai! Daca esti pe locul intai, toate echipele sunt dupa tine, inclusiv Dinamo...sa-i spuna cineva asta lui G.Becali!

lysergide
lysergide  •  01 Aprilie 2012, 20:34

Sa-si faca frate gigi asta campionataul lui in care sa joace numai Steaua.Si cand l-or suna astia din presa o sa zica ca-i pe primul loc.Si daca il intreaba cine e pe locul doi o sa zica ca nu e nimeni,dar....trebuie sa fie atenti ca pot pierde capionatul.PLM prea numai de steaua se vb,steaua in sus,steaua in jos.......zici ca-i campinatul lor,sa numai vorbim ca se cam alege praful de club.

Vezi toate comentariile (10)
Comentează