SPORTURI  »  HANDBAL  »  OLTCHIM - GYOR 35-31

Fetele explică succesul cu Gyor: "Am lăsat emoţiile la pauză şi am luat-o de la 0"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 01 aprilie 2012 19:47

Valentina Elisei a vorbit despre victoria Oltchimului cu Gyor, 35-31, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.

"Ne bucurăm că am făcut un meci bun şi sperăm să reuşim unul la fel de bun şi în retur. Va fi greu în Ungaria, dar dacă ne vom apăra ca astăzi se poate.

Va trebui să muncim mult în această săptămînă. Am avut emoţii la început şi s-a văzut, dar în a doua repriză le-am lăsat în vestiar şi am luat-o de la zero", a spus Valentina Elisei la DigiSport 1.

"Nu ne-a demoralizat ultimul gol primit"
Fetele lui Radu Voina au revenit în repriza secundă după ce la pauză erau conduse cu 16-13. Mica Brădeanu a vorbit şi ea despre revenirea Oltchimului.

"Am avut un început bun, dar apoi am făcut multe greşeli. Ne-am revenit după pauză şi am reuşit să cîştigăm. N-a fost o ambiţie personală, dar mi-am dorit foarte mult să cîştigăm.

Nu ne bucurăm deocamdată, aşteptăm returul. Nu ne-a demoralizat ultimul gol marcat de gol, dar nici nu ne-a picat bine", a spus Mica Brădeanu la DigiSport 1.

Returul semifinalei Ligii Campionilor va avea loc sîmbata viitoare. În cealaltă semifinală, Larvik a pierdut pe teren propriu cu Buducnost, scor 20-22.

Citește și:
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Craiova continuă sărbătoarea » Ce se întâmplă în centrul orașului
Superliga
Craiova continuă sărbătoarea » Ce se întâmplă în centrul orașului
Doar ei au fost alături de olteni! Cine sunt cei doi fotbaliști de la U Cluj care au rămas la sărbătoarea Universității Craiova
Superliga
Doar ei au fost alături de olteni! Cine sunt cei doi fotbaliști de la U Cluj care au rămas la sărbătoarea Universității Craiova
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Superliga
A coborât pe gazon și a sărbătorit titlul alături de Baiaram
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Profit.ro
Cum știe telefonul unde ești: GPS-ul explicat simplu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (14)
utilizator șters
utilizator șters  •  02 Aprilie 2012, 10:44

13-17 la pauza. Nu e primu articol in care nu stiti scorul la pauza. Voi unde naiba ati fost?

toml
toml  •  01 Aprilie 2012, 22:57

Felicitari ! nu va lasati pe spate ca mai e mult pina unde vreti(/ vrem) a ajunge . Meciul de astazi afost doar un pas (greu).

gabrielaj
gabrielaj  •  01 Aprilie 2012, 22:46
Postat de ceaiuri pe 01 Aprilie 2012, 22:28

sanatate grabnica pt ca e pacat sa ratezi..bairamul

multumesc frumos.hai oltchimul inca o data ca nu strica:):)

Vezi toate comentariile (14)
Comentează