FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID 0-5

FOTO şi VIDEO » Încă un penalty neacordat » După meciul cu Dinamo, Rapid a fost dezavantajată şi la Cluj

foto 1: Henţul din careu al lui Panin foto: captură DigiSport +2   FOTO
foto 1: Henţul din careu al lui Panin foto: captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 08 aprilie 2012 13:08

Rapidiştii au avut un nou 11 metri neacordat în meciul cîştigat cu 5-0 în faţa celor de la CFR Cluj, după cel de etapa trecută, cu Dinamo (0-0).

Sebastian Colţescu nu a văzut henţul clar al lui Panin (foto 1) la centrarea lui Teixeira din minutul 26 al întîlnirii de aseară. Reluările TV au confirmat că fundaşul clujenilor a avut braţul mult depărtat de corp şi trebuia să fie acordată lovitură de pedeapsă. Constantin Zotta a cerut arbitri străini înaintea partidei şi chiar a declarat că se teme de un nou arbitraj pro-CFR.

Citeşte şi: Vezi aici rezumatul partidei CFR Cluj-Rapid!

Refuzaţi şi în meciul cu Dinamo
În partida din etapa trecută, dintre Rapid şi Dinamo, partidă încheiată la egalitate, 0-0, giuleştenii puteau dinamiza derby-ul încă din start, cînd se impunea 11 metri la un duel între Scarlatache şi Surdu. Fostul arbitru Aron Huzu a declarat însă: ”Haţegan a analizat corect faza, n-a fost penalty!

Citeşte şi: VIDEO Crăciunescu despre lovitura de pedeapsă neacordată Rapidului: "Din lateral şi din faţă e penalty, din spate, nimic!"
Citeşte şi: Vezi aici imagini cu faza controversată din meciul Rapid-Dinamo

Rapidul putea începe cu un penalty, pe care ar fi trebuit să-l primească după nici 4 minute de joc! Surdu a intrat în careu, Scarlatache l-a talonat, după care i-a luat piciorul de sprijin cu stîngul (foto 2). Reluările TV o demonstrează. Însă Haţegan n-a văzut, fiind departe de fază, iar asistentul Cristi Nica nu s-a implicat deloc, astfel că giuleştenii au rămas fără lovitură de la 11 metri. Deşi Surdu, apoi Răzvan Lucescu au protestat vehement. Vicepreşedintele CCA, Aron Hutu, nu le-a dat dreptate giuleştenilor: "Jucătorul în alb, de la Dinamo, atinge mingea, puteţi să observaţi pe reluări! Sigur o atinge".

Rapidiştii au avut un nou 11 metri neacordat în meciul cîştigat cu 5-0 în faţa celor de la CFR Cluj, după cel de etapa trecută, cu Dinamo (0-0).

Sebastian Colţescu nu a văzut henţul clar al lui Panin (foto 1) la centrarea lui Teixeira din minutul 26 al întîlnirii de aseară. Reluările TV au confirmat că fundaşul clujenilor a avut braţul mult depărtat de corp şi trebuia să fie acordată lovitură de pedeapsă. Constantin Zotta a cerut arbitri străini înaintea partidei şi chiar a declarat că se teme de un nou arbitraj pro-CFR.

Citeşte şi: Vezi aici rezumatul partidei CFR Cluj-Rapid!

Refuzaţi şi în meciul cu Dinamo
În partida din etapa trecută, dintre Rapid şi Dinamo, partidă încheiată la egalitate, 0-0, giuleştenii puteau dinamiza derby-ul încă din start, cînd se impunea 11 metri la un duel între Scarlatache şi Surdu. Fostul arbitru Aron Huzu a declarat însă: ”Haţegan a analizat corect faza, n-a fost penalty!

Citeşte şi: VIDEO Crăciunescu despre lovitura de pedeapsă neacordată Rapidului: "Din lateral şi din faţă e penalty, din spate, nimic!"
Citeşte şi: Vezi aici imagini cu faza controversată din meciul Rapid-Dinamo

Rapidul putea începe cu un penalty, pe care ar fi trebuit să-l primească după nici 4 minute de joc! Surdu a intrat în careu, Scarlatache l-a talonat, după care i-a luat piciorul de sprijin cu stîngul (foto 2). Reluările TV o demonstrează. Însă Haţegan n-a văzut, fiind departe de fază, iar asistentul Cristi Nica nu s-a implicat deloc, astfel că giuleştenii au rămas fără lovitură de la 11 metri. Deşi Surdu, apoi Răzvan Lucescu au protestat vehement. Vicepreşedintele CCA, Aron Hutu, nu le-a dat dreptate giuleştenilor: "Jucătorul în alb, de la Dinamo, atinge mingea, puteţi să observaţi pe reluări! Sigur o atinge".

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (29)
valah.redandblue
valah.redandblue  •  08 Aprilie 2012, 17:46
Postat de amusement pe 08 Aprilie 2012, 17:39

meciul a fost clar vandut celor de la Rapid.. prietenii stiu de ce :))

Aloooooooooo Spitalul Clinic de Psihiatrie Alexandru Obregia un pacient foarte periculos a evadat de la voi !

amusement
amusement  •  08 Aprilie 2012, 17:39
Postat de valah.redandblue pe 08 Aprilie 2012, 17:15

E disperare mare la The Blatistii ca și după ce arbitrul plătit de ei cu bani la greu, deși nu acordat un penalty clar și un gol valabil nu a fost validat și totuși au fost călcați în picioare cu 0-5 . Scorul final trebuia sa fie 0-7. Nu uita ca tot in acest meci arbitrul trimis pe bani grei de CCA pt Bozgorul Kelios a reușit la o lovire a adversarului fără balon sa acorde cartonaș galben în loc de rosu direct. E disperare mare la cea mai corupta echipa din campionat, nici măcar cu furaciuni mari de arbitraj nu mai pot castiga. Bozgorii in noaptea lor de înviere organizează jaf cu arbitrii. O echipa fara Dumneze

meciul a fost clar vandut celor de la Rapid.. prietenii stiu de ce :))

valah.redandblue
valah.redandblue  •  08 Aprilie 2012, 17:15
Postat de amicu pe 08 Aprilie 2012, 15:24

trebuie sa recunosti ca CFR-ul nu ar fata de campioana...bine, ca nimeni nu are fata in acest moment e alta discutie....iar in aceasta primavara a aratat destule sincope. Se pare ca daca grecul Kapetanos nu marcheaza, CFr-ul nu prea misca in front. Meciul cu Otelul e alta mancare de peste.

E disperare mare la The Blatistii ca și după ce arbitrul plătit de ei cu bani la greu, deși nu acordat un penalty clar și un gol valabil nu a fost validat și totuși au fost călcați în picioare cu 0-5 . Scorul final trebuia sa fie 0-7. Nu uita ca tot in acest meci arbitrul trimis pe bani grei de CCA pt Bozgorul Kelios a reușit la o lovire a adversarului fără balon sa acorde cartonaș galben în loc de rosu direct. E disperare mare la cea mai corupta echipa din campionat, nici măcar cu furaciuni mari de arbitraj nu mai pot castiga. Bozgorii in noaptea lor de înviere organizează jaf cu arbitrii. O echipa fara Dumneze

Vezi toate comentariile (29)
Comentează