FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - STEAUA 1-1

Dinu oripilat de gafele din derby: "Marcos Antonio se gîndea la Cleopatra" :)

Articol de GSP - Publicat luni, 30 aprilie 2012 00:00 / Actualizat luni, 30 aprilie 2012 21:55

Dinamovistul Cornel Dinu ironizează ceea ce au oferit rivalele Rapid şi Steaua în derby-ul de duminică seară încheiat 1-1.

"Gafele tehnice la care am asistat aseară nu au scuză. Astea vin din necunoaşterea execuţiilor tehnice. Spectacolul a fost deprimant.

Dacă pe vremea mea făceai asemenea greşeli de demarcare, de preluare, de dribling, de tras la poartă sau "glumiţele" alea făcute prin careu de Marcos Antonio care semănau cu dragostea lui pentru Cleopatra, se gîndea la ea după nume, a doua zi era greu să mai intri în vestiar. Fotbalul de atunci se făcea în cunoştinţă de cauză încă din perioada junioratului, nu se ajungea la asemenea ciudăţenii care au privat spectacolul fotbalistic.

Imaginea cu Stoichiţă nu mă enervează. S-au făcut tot felul de speculaţii, dar nu trebuie să-l acuzăm. Mai dureros mi se pare că a trebuit să apelăm la nişte arbitri străini care au greşit flagrant", a declarat la Contraatac de pe GSP TV administratorul delegat al grupării din Ştefan cel Mare.

Citește și:
Singurele cuvinte rostite de Mihai Rotaru, după titlul cucerit de Universitatea Craiova
Superliga
Singurele cuvinte rostite de Mihai Rotaru, după titlul cucerit de Universitatea Craiova
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Superliga
Campion în premieră, Ștefan Baiaram și-a anunțat plecarea de la Craiova: „Cu siguranță”
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova!
Superliga
Imagini EPICE de la petrecerea de titlu a Universității Craiova!
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Superliga
Cine e personajul misterios de lângă Gică Hagi și Gino Iorgulescu » Fost conducător în Divizia A, acum de nerecunoscut
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (18)
chiramihai
chiramihai  •  01 Mai 2012, 09:21
Postat de utilizator șters pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

4-0 si 5-4 la final :)

plischi
plischi  •  01 Mai 2012, 07:10

daca ma gandesc la faptul ca marcos antonio urmeaza sa plece in ucraina, cred ca mai degraba se gandea la timosenko.

sylar_1923
sylar_1923  •  01 Mai 2012, 02:50
Postat de biancorossi pe 30 Aprilie 2012, 22:54

ce enromitati debitezi. pai daca nu stii care sunt regulamentele atunci ce te bagi ? nu este incriminata fapta de a vorbi la mobil a unui antrenor. ar fi si culmea. poate il suna nevasta ca nu stiu ce necazuri sau urgente sunt. sau orice altceva. e un drept propriu al oricarui cetatean.

Da, intr-adevar, nu cunosc regulamentul, lucru care l-am recunoscut, insa in cazul in care chiar exista o reglemaetare in sensul asta (lucru necesar in opinia mea), ar trebui sa se aplice. Bineinteles ca in cazuri extreme de felul cum ai mentionat tu, nici pe mine nu m-ar mai interesa nimic de nici un regulament, dar ar fi un caz EXTREM. Lucru care, la meciul din Giulesti, nu a fost cazul.

Vezi toate comentariile (18)
Comentează