FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSMS IAŞI, DUMINICĂ, ORA 21:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Ţucudean, avertizat înainte de meciul cu Iaşi: "N-o sa facă pe nebunul, că-i sun familia!"

Articol de - Publicat vineri, 27 iulie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 27 iulie 2012 13:57

Meciul dintre Dinamo şi CSMS Iaşi, programat în acest weekend, îi va aduce în postură de adversari pe doi foşti colaboratori.

Este vorba de atacantul "cîinilor", George Ţucudean şi tehnicianului grupării din Copou, Ionuţ Popa. Ultimul l-a descoperit pe vîrful de atac din formaţia alb-roşie.

"N-o să facă George pe nebunul chiar în meciul cu mine. Nu uită el că la 16 ani l-am adus la Poli Iaşi. Dacă uită, îl sun pe Marius, taică-său, sau pe Ghiţă, bunicul lui. Să joace bine, dar să nu îmi dea gol" a spus tehnicianul despre atacantul dinamovist.

Popa a mai anunţat că Lungu va fi titular duminica: "A greşit cu Oţelul, dar nu-l călcăm acum în picioare. Lungu va apăra şi cu Dinamo, meci în care unul dintre jucătorii tineri, Creţu, Humă sau Gorovei, ar putea fi titulari".

Meciul dintre Dinamo şi  CSMS Iaşi va avea loc duminică, de la ora 21:30. Partida va fi transmisă în direct de Digisport 1 şi în format liveTEXT pe gsp.ro.

 


Citește și:
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Superliga
Moment halucinant la conferința lui Gigi Becali! A pălmuit un jurnalist: „Șterge facebookul!”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Prea multe meciuri! Nu ai nevoie de două minute să bei apă”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (17)
id45
id45  •  27 Iulie 2012, 20:08
Postat de forzzainter pe 27 Iulie 2012, 19:00

Iubiti au mai fost si José Montiel, Bogdan Onut, Cornel Buta, Cristian Brăneț, Adrian Cristea, Daniel Pancu, Nuno Viveiros, Ionel Pârvu, si sa stii ca si Balba uneori....

Asta e parerea ta si nu o contest .... dar spunemi sincer - cat a ajutat Politehnica Iasi , jucatorii Pancu si Adrian Cristea ???? - eu m-am referit la cea dat Iasiului !!!! - nu ca a fost jucator

forzzainter
forzzainter  •  27 Iulie 2012, 19:00
Postat de id45 pe 27 Iulie 2012, 15:53

La Iasi in ultimii 20 de ani au fost doar 2 jucatori care au ramas in inimile suporterilor pentru simplul fapt - JUCAU FOTBAL - acestia , au fost Remus Miclea si Andrei Cristea !

Iubiti au mai fost si José Montiel, Bogdan Onut, Cornel Buta, Cristian Brăneț, Adrian Cristea, Daniel Pancu, Nuno Viveiros, Ionel Pârvu, si sa stii ca si Balba uneori....

spartandinamovist
spartandinamovist  •  27 Iulie 2012, 17:37
Postat de valyomanyd pe 27 Iulie 2012, 16:13

...stai linistit, POPA e un antrenor bun, nu f. bun , dar bun, dovada, are multe promovari la activ !

foarte bine zis ..un antrenor pt promovari ,deci un antrenor de divizia b care poate lua campionatul in b ,dar sa nu uitam ca la iasi a fost un mare presedinte dinamovist acolo care are multe merite ,a fost presedinte la dinamo ,astra ,are experienta cum sa se conduca un club de liga 1

Vezi toate comentariile (17)
Comentează