FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - FC BARCELONA, 11 AUGUST, ORA 20:15, NAŢIONAL ARENA

Barcelona a trimis lista: Messi şi TOŢI CAMPIONII EUROPENI vin la Bucureşti!

Lionel Messi (foto: reuters)
Lionel Messi (foto: reuters)

Articol de - Publicat marti, 07 august 2012 00:00 / Actualizat marti, 07 august 2012 13:26

FC Barcelona a trimis lista oficială cu jucătorii care se vor prezenta pentru amicalul cu Dinamo, de pe ea nelipsind staruri precum Lionel Messi, Gerard Pique, Victor Valdez, Andres Iniesta sau Cesc Fabregas. Campionii europeni şi mondiali vin la Bucureşti în cel mai important amical pe care îl susţine o echipă românească după Revoluţie

Meciul se dispută pe 11 august, pe Naţional Arena, de la ora 20:15, şi este transmis de Realitatea şi DigiSport. Lista depinde şi de meciul pe care Barcelona îl susţine contra lui Manchester United, la Goteborg, miercuri.

Aceasta este lista integrală a jucătorilor blaugrana: Valdés, Pinto, Dani Alves, Piqué, Fàbregas, Puyol, Xavi, Villa, Iniesta, Alexis, Messi, Mascherano, Sergio Pedro, Jordi Alba, Afellay, Adriano, Fontàs, Montoya, Bartra, Tello, Ilie, Sergi Roberto, Rafinha.

Citește și:
Salariul pe care îl va avea Gică Hagi la echipa națională » Toate cifrele contractului: bonusuri imense pentru „Rege”
Nationala
Salariul pe care îl va avea Gică Hagi la echipa națională » Toate cifrele contractului: bonusuri imense pentru „Rege”
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Noutati auto
Dacia lansează un nou model în vară, la doar 6.000 de euro » De 20 de ani nu a mai existat așa ceva
Ioan Varga îi răspunde violent și-l acuză public: „Cine e Mafalda ăsta? Escrocherii, el e deștept, toți sunt proști”
Superliga
Ioan Varga îi răspunde violent și-l acuză public: „Cine e Mafalda ăsta? Escrocherii, el e deștept, toți sunt proști”
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Tenis
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Profit.ro
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (67)
greem
greem  •  07 August 2012, 22:39

Vor juca pe gazonul ala urat?

mogul
mogul  •  07 August 2012, 21:36
Postat de dog_one pe 07 August 2012, 19:59

CEL MAI MARE SPECTACOL DIN ISTORIE TOT NOI IL FACEM SPRE OFTICA VOASTRA NISTE OI ...LUA -TI CUTITELE SI TAIATI-VA ......

nu confunda stelistii reali cu becaliotii . sau cu mizeria de becali . va doresc mult succes si felicitari ca a-ti reusit sa aduceti cea mai puternica formatie a planetei

dinamo4eva
dinamo4eva  •  07 August 2012, 21:01
Postat de danut82 pe 07 August 2012, 18:22

voi jucati cu prodanca si cu reghe,sa va faceti campinatul vostru in familie si sa nu uitati de prodanca aia batrana,poate asa castigati si voi campionatul!!nu va este rusine cum castigati meciurile(blaturile)astea ordinare?toate ziarele vorbesc,la tv la fel,chiar nu va e jena unde sunteti?

deci Prodanca aia a sunat jucatorii Gloriei inainte de meci si nu a patit nimic . Deci in Romania poti sa faci blat ca nu ia nimeni nici o masura . Mai e si impresara , ceea ce e impotriva regulamentului . A si recunoscut la Fanatik ca Sanmartean e jucatorul ei . Axa Prodan-Sandu-NIcu Gheara e puterinica . Ma mai gandesc daca ma mai uit la scarbosenia asta de campionat . Abia astept sa inceapa campionatele din Vestul Europei .

Vezi toate comentariile (67)
Comentează