FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN

Grevă la Mediaş! » Jucătorii lui Pustai nu se mai antrenează pînă nu-şi primesc salariile

Articol de - Publicat joi, 29 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 28 noiembrie 2012 22:01

Jucătorii lui Pustai au refuzat să facă antrenamentul de ieri. Ei au protestat faţă de faptul că nu şi-au mai încasat salariile de 3 luni


Fotbaliştii au intrat în grevă şi au refuzat să participe la şedinţa de pregătire de ieri. Sătui de promisiunile conducerii de a le onora restanţele financiare, elevii lui Cristian Pustai au trecut la o măsură radicală. Ardelenii s-au reunit la stadion la ora 11:00, însă l-au înştiinţat pe "Profesor" că nu se vor mai antrena atît timp cît şefii nu le vor achita drepturile financiare.

Eric şi compania reclamă întîrzierea plăţii ratelor contractuale cu aproape trei luni, la care se adaugă alte şapte luni de neplată a chiriilor! "Mulţi dintre noi sîntem ca şi evacuaţi din locuinţe. Înaintea meciului cu Petrolul ni s-a promis că pînă la ora partidei vom încasa o rată de contract, fapt care nu s-a întîmplat. Aşa că am decis să nu ne antrenăm, iar vineri nu vom intra în cantonament pentru jocul cu CFR", s-au plîns fotbaliştii.

Citește și:
Fotbalistul de națională ascunde o relație cu vedeta de la Insula Iubirii: „Ea nu s-a putut abține”
Campionate
Fotbalistul de națională ascunde o relație cu vedeta de la Insula Iubirii: „Ea nu s-a putut abține”
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Superliga
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Superliga
Dennis Politic este istorie la FCSB! Cedat la reduceri + Care este situația cu Dinamo
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Profit.ro
Carburanții se pot scumpi considerabil în România. Motorina poate ajunge chiar la 12 lei/l
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (5)
cfrclujole
cfrclujole  •  29 Decembrie 2012, 14:56
Postat de andystar pe 29 Noiembrie 2012, 07:08

E VRAJEALA ,SE PREGATESTE BLATUL CU CFR !

oaie

whiteredarad
whiteredarad  •  29 Noiembrie 2012, 10:37

Jucatorii nici nu-si depun reclamatia sa devina liberi de contract,nici nu se antreneaza.Ei stiu ca-pina la urma- isi iau banii.Toata ziua auzi "sintem profesionisti..bla,bla, bla..".Pe de alta parte Liga este locul unde orice este posibil:sa nu platesti contractele,sa se dea verdicte cu intarziere enorma,sa nu se respecte nimic. Asa ca ...ramane cum am vorbit.

dani_sm
dani_sm  •  29 Noiembrie 2012, 09:36
Postat de dereu pe 29 Noiembrie 2012, 07:34

rusine de echipe in romania...dar nici jukatori nu se omoara cu firea pe teren,,asa rezultate asa bani..

merge si invers ..asa bani asa rezultate

Vezi toate comentariile (5)
Comentează