FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC BOTOŞANI 1-0

Îl macină ratările » Ţucudean şi-a numărat toate ocaziile de gol irosite de la revenirea la Dinamo

Articol de GSP - Publicat marti, 10 decembrie 2013 00:00 / Actualizat marti, 10 decembrie 2013 12:02

De la revenirea în "Ştefan cel Mare", împrumutat fiind de Standard, George Ţucudean s-a remarcat nu doar prin reuşitele ce-au consemnat trei victorii ale "cîinilor", dar şi prin ratările din meciuri.

"Frate, şi dacă îţi pun mingea pe linia porţii, tot sînt şanse să nu dai gol!", s-a amuzat Steliano Filip pe seama colegului său.

"George este conştient că poate mai mult, îşi analizează erorile, chiar şi-a numărat ocaziile irosite, spunînd că ar fi trebuit să aibă cel puţin 10 goluri dacă ar fi fost eficient", au comentat oficialii roş-albilor.

3 goluri a marcat Ţucudean pentru Dinamo în acest sezon al Ligii 1

Citește și:
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 i-a furat inima antrenoarei-patroană din România
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 i-a furat inima antrenoarei-patroană din România
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Campionate
Suspendare uluitoare pentru Troy Tomșa, românul care i-a băgat mâinile în gât arbitrului
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Superliga
Mirel Rădoi a susținut primul antrenament la FCSB » Diferență MAJORĂ în pregătire
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
Superliga
Mirel Rădoi a anunțat primul nume mare la care a renunțat la FCSB! Avea 6 ani la echipă
LISTA Salarii în armată de la 5.000 de lei pentru civili, la 30.000 de lei pentru ofițeri, fără sporuri. Au început înscrierile și recrutarea
Profit.ro
LISTA Salarii în armată de la 5.000 de lei pentru civili, la 30.000 de lei pentru ofițeri, fără sporuri. Au început înscrierile și recrutarea
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Nu mi-am dat seama cât e de scurtă sau transparentă” » Eugenie Bouchard a venit la evenimentul de la Indian Wells cu o rochie pe care nu o probase

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (16)
luc11
luc11  •  11 Decembrie 2013, 16:30

George a tras echipa dupa el si ultimele victorii i se datoreaza...chiar daca rateaza isi creaza ocazii, preia mingile aruncate din aparare si le paseaza colegilor, intr-un cuvant munceste si asta se cunoaste...vom vedea ce va fi cu imprumutul lui...

schafe
schafe  •  11 Decembrie 2013, 16:00
Postat de faile_belix pe 10 Decembrie 2013, 16:02

una e sa ti taraga cu mingea in mana si alta sa faci o preluare cu mana si sa dai gol...dar na...stim cu totii ca sunteti spalati pe creier, dupa o istorie de suferinta in spatele Stelei. Tot acolo veti ramane cu sau fara banii de la stat.

Uita-te si tu la fundasii de meserie europeni, aia de la Chelsea, de pilda, cu ataca mingea in propriul careu. Si o sa vezi ca nu sunt ca avioanele la aterizare. Asa ca nu-ti mai da atacantul cu mingea-n mana. O fi post, intelegem, dar redu portia de ciuperci.

ave_biancorossi
ave_biancorossi  •  11 Decembrie 2013, 03:48

"George este conştient că poate mai mult, îşi analizează erorile, chiar şi-a numărat ocaziile irosite, spunînd că ar fi trebuit să aibă cel puţin 10 goluri dacă ar fi fost eficient", au comentat oficialii roş-albilor. __ foarte adevarat. dar mai bine marca jumatate din acele ocazii. si nu mai numara nimic.

Vezi toate comentariile (16)
Comentează