FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Atac dur la adresa Stelei: "Se dau sute de mii de euro pentru arbitri! Nu e posibil să greşeşti doar în favoarea unei echipe"

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 29 decembrie 2013 11:03

Ioan Niculae a lansat un atac fără precedent la adresa Stelei şi spune că totul începe din conducerea Comisiei Centrale a Arbitrilor, "fluieraşii" fiind influenţaţi de oficiali.

"Dacă aceşti arbitri ar fi sanctionaţi sever pentru greşelile făcute, eu spun că nu ar mai face. Nu e vorba de calitatea arbitrilor în sine, ci de faptul că sînt puşi să facă prostii.

Nu arbitrii în sine sînt problema, ci cei care îi conduc. Multe echipe au fost dezavantajate. Nu s-a schimbat conducerea, s-a schimbat doar vîrful conducerii. Eu vorbesc de acel eşalon doi din conducere. Ei sînt cei care dirijează. Am auzit nişte cifre care mi se pare absurde, vorbesc de sute de mii de euro, date ca să se cîştige un campionat. Sînt sume date la fiecare din 3-4 inşi din CCA ca să poate să protejeze o anumită echipă. Nu am nici un fel de probă, dar aud şi eu, de la diferite persoane care sînt în fotbal.

Nu e posibil să greşeşti invariabil în favoarea aceleiaşi echipe şase sau şapte meciuri. Greşelile omeneşti le înţeleg, dar ele pot fi şi în defavoarea unei echipe, nu doar în favoarea echipei. De fiecare dată când Steaua are dificultate, următorul meci îl arbitrează Tudor, nu vi se pare ciudat? De fiecare dată cînd a avut nevoie, Tudor a fost salvatorul Stelei", a spus Niculae la Digisport.

 

Citește și:
Cine va fi atacantul lui Dinamo în partida cu Universitatea Craiova: alte două reveniri de impact pentru Zeljko Kopic cu oltenii
Superliga
Cine va fi atacantul lui Dinamo în partida cu Universitatea Craiova: alte două reveniri de impact pentru Zeljko Kopic cu oltenii
Daniel Pancu a anunțat noul transfer: „E la Cluj, face vizita medicală”
Superliga
Daniel Pancu a anunțat noul transfer: „E la Cluj, face vizita medicală”
FCSB a rezolvat transferul din Superliga » Dennis Politic pleacă la schimb
Superliga
FCSB a rezolvat transferul din Superliga » Dennis Politic pleacă la schimb
Vești de ultimă oră despre Mircea Lucescu: medicii s-au răzgândit în privința eliberării din spital
Nationala
Vești de ultimă oră despre Mircea Lucescu: medicii s-au răzgândit în privința eliberării din spital
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (222)
tigruzzu
tigruzzu  •  31 Decembrie 2013, 08:54

Niculae spune adevărul. Și despre Tudor, și despre arbitri, și despre CCa, și despre 5teaua... Este evident!!! Nu vede numai cine nu vrea! (și dacă nu vrea, n-ai ce-i face, rămâne orb)

subiectiv777
subiectiv777  •  30 Decembrie 2013, 15:51

Pai daca ai niste ponturi, da-le pe goarna, tov. Nicuale! Du-te la DNA si fa o sesizare, declara tine ti-a spus asta, cu nume si prenume si sa porneasca o ancheta, din aproape in aproape! Si daca esti sigur ca se intampla asa ceva, atunci de ce continui sa "investesti" intr-un sistem corupt?

fffff
fffff  •  30 Decembrie 2013, 15:05

Ma dar chiar nu imi vine sa cred MItitelul cand zicea sau facea o aluzie la arbitraje lua amenzi astronomice, asta poate sa zica si de masa lui Sandu ca degeaba

Vezi toate comentariile (222)
Comentează