FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

EXCLUSIV Vasile Maftei face o declaraţie de dragoste emoţionantă pentru Rapid. Şi dezvăluie, în premieră, care a fost oferta Stelei

Vasile Maftei, pe vremea cînd evolua pentru Rapid, foto: GSP
Vasile Maftei, pe vremea cînd evolua pentru Rapid, foto: GSP

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 31 august 2014 12:02

Într-un interviu pentru ziarul Gazeta Sporturilor, Vasile Maftei vorbeşte cu nostalgie despre Rapid, echipa sa de suflet, şi promite că se va întoarce în Giuleşti înainte să îşi încheie cariera.

"Sînt mîndru că am fost la Rapid! Am cîştigat un campionat, trei Cupe, trei Supercupe, am ajuns pînă în sferturile de finală în Europa League... Sînt împlinit, cred că mi-am făcut datoria pe deplin şi sper ca Rapidul să revină acolo unde îi e locul.

M-aş întoarce oricînd la Rapid, acolo e casa mea! Dar deocamdată sînt la Chiajna şi am un contract pe două sezoane. Voi avea 35 de ani la terminarea înţelegerii pe care o am cu Concordia,  dar sper să mai pot juca vreodată pentru Rapid", a explicat Maftei în Gazeta Sporturilor.

Interviul poate fi citit şi pe platforma Gazeta Digitală. Fostul căpitan al giuleştenilor dezvăluie care a fost oferta primită de la Steaua şi de ce a ales să nu îi dea curs.

211 meciuri a strîns Maftei în tricoul Rapidului, în Liga 1, în cele 9 sezoane petrecute de el în Grant. În total, pe prima scenă a fotbalului românesc, a strîns 321 de prezenţe

6 trofee a cîştigat Maftei în carieră: două titluri, unul cu Rapid şi unul cu CFR, trei Cupe ale României, toate în Giuleşti, şi o Supercupă, tot în alb-vişiniu

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (31)
supereduardo10
supereduardo10  •  31 August 2014, 21:20
Postat de lallypui pe 31 August 2014, 16:40

ok mai pbogdan... si voi a-ti fost scosi din cupa de rapid 2 acum cativa ani ..si steaua nu inseamna romania... garantez ca sunt mai multi cei n care urasc steaua decat cei ce o iubesc

pai sunt 40% sustinatori FCParnaia dar 90% din ei habar nu au ce inseamna fotbal, restul de 60% din microbisti sunt cu capul pe umeri si urasc din toti plaminii echipa asta parnaiasa, o pata pe obrazul sportului o clona ordinara comunista

supereduardo10
supereduardo10  •  31 August 2014, 21:18
Postat de teo94_rapid pe 31 August 2014, 14:56

Iar p'asta cu juniorii?! Noi jucam meci de meci cu rezervele prietene. ^_^

e pros...t de pute nu degeaba e 5telist, cica au jucat cu juniorii, daca nu juca chipciu o lua in bot de la copii aduntai din parcuri ai Rapidului, vai de capul lor, i-a eliminat Rapid 2 in locul lui as merge in degete si nu as vb de juniori :)))

lallypui
lallypui  •  31 August 2014, 16:40
Postat de pbogdan pe 31 August 2014, 14:19

Deci Steaua e Romania? pe voi v-a batut echipa de juniori a stelei. Oricat ar fi valoarea noastra in Europa, pe voi va batem si cu juniorii.

ok mai pbogdan... si voi a-ti fost scosi din cupa de rapid 2 acum cativa ani ..si steaua nu inseamna romania... garantez ca sunt mai multi cei n care urasc steaua decat cei ce o iubesc

Vezi toate comentariile (31)
Comentează