FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOŞANI

Valeriu Iftime e fericit după succesul cu Dinamo şi are un nou obiectiv: ”Batem şi Steaua!”

Foto: Ionuț Tabultoc
Foto: Ionuț Tabultoc

Articol de - Publicat marti, 16 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 15 septembrie 2014 23:16

Moldovenii sînt euforici după succesul împotriva "cîinilor", 3-2, şi se gîndesc deja să îngenuncheze şi campioana României, la finele lunii noiembrie.

La inaugurarea propriei arene, botoşănenii au apelat la artificii şi înainte, şi după meciul cîştigat cu Dinamo (3-2).

În culmea fericirii, finanţatorul Valeriu Iftime, 54 de ani, a mărturisit: "Credeţi-mă, am întinerit cu 20 de ani! Băieţii vor avea o primă, dar bonusul adevărat pentru ei este bucuria oamenilor de pe stadion. FC Botoşani a dominat Dinamo, lucrul acesta trebuie să dea de gîndit multora. Să tăvăleşti Dinamo nu e chiar simplu, iar noi am făcut-o. Dacă am învins această echipă, să fiţi siguri că vom cîştiga şi contra Stelei!".

Meciul cu roş-albaştrii este programat în penultima etapă a turului, la finele lunii noiembrie.

Botoşănenii au obţinut prima victorie într-un meci oficial contra "cîinilor", în istoria confruntărilor directe, după două succese în Liga 1, plus unul în Cupa României, toate în dreptul bucureştenilor.

"N-o să-l cert pe Grozavu, deoarece el a protestat pentru că s-a simţit furat. Eu nu pricep cum stau spaniolii liniştiţi la meciuri, unul lîngă altul la «oficială», că mie îmi sar toate siguranţele" (Valeriu Iftime, finanţator FC Botoşani)

"Ne bucurăm că am făcut oamenii fericiţi în oraş, mai ales că am dominat Dinamo. Putem face lucruri minunate în continuare, ne simţim foarte bine" ( Marius Croitoriu, mijlocaş FC Botoşani)

"Aşa cum am promis, am dat gol. Şi mai important este că am contribuit la o victorie ce va rămîne în istoria echipei, avînd în vedere că a fost primul meci în nocturnă. Sperăm la rezultate şi mai importante" (Istvan Fulop, mijlocaş FC Botoşani)

Citește și:
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Campionate
Cauza accidentului rutier în care au murit fanii lui PAOK » Mărturia șocantă a unui supraviețuitor
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Noutati auto
Americanii au reacționat după lansarea noului Duster: „Arată ca o Dacia pentru oamenii bogați”
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO Sora mai mare a lui George Becali, Domnica Geambazi, intră pe piața imobiliară
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (12)
inexistentus
inexistentus  •  17 Septembrie 2014, 15:56

FC Botosani e peste multe echipe din Liga 1. Inclusiv dinamo.

serban_ionescu
serban_ionescu  •  17 Septembrie 2014, 08:15

s_a facut deja tulburelul? la retrogradare nu va ganditi?

inexistentus
inexistentus  •  16 Septembrie 2014, 18:18
Postat de zecs93 pe 16 Septembrie 2014, 14:55

Ei ne-au batut in lumina nocturna, noi i-am batut anu trecut in ultima etapa in lumina soarelui :))))))))))))))))))))))))))) :))))))))))))))))))))))) :))))))))))))))))))))

Aveti grija ce pociti ca la lumina soarelui se joaca in divizia B... Nu mai pupati voi sa o bateti vreodata pe FC Botosani.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează