FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - GRECIA 0-0

FRF s-a zgîrcit! Motivul pentru care Metrorex nu a prelungit programul la România - Grecia.

Articol de GSP - Publicat marti, 08 septembrie 2015 19:37

FRF a anunţat pe site-ul oficial că programul RATB şi Metrorex va fi prelungit în ziua meciului România - Grecia, 0-0. Surpriză însă, suporterii români au găsit metroul închis după meci.

Federaţia a refuzat să plătească Metrorex 74.400 de lei, aproximativ 17.000 de euro, sumă necesară pentru prelungirea programului cu două ore, însă nu a mai anunţat că n-a căzut de acord cu firma de transport în comun.

Astfel, fanii naţionalei prezenţi la meci, care nu au mai prins locuri în mijloacele de transport puse la dispoziţie de RATB, au fost nevoiţi să apeleze la taxiuri.

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026. Gol în minutul 76
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția - Canada, meci decisiv pentru șefia grupei B de la CM 2026. Gol în minutul 76
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (16)
923627714363420
Crs Dvd  •  09 Septembrie 2015, 07:02

Pe un roman,ca sa vada un meci de rahat al nationalei il costa aprox.150 lei(biletul de intrare si transportul)E asa mare foamete la FRF incat cel mai ieftin bilet il vinde cu 40 de lei si ii minte pe suporteri ca se prelungeste programul la metrou...alti spagari.Concluzia:mergi 3 zile sa muncesti ca sa poti vedea um meci de 2 ore de rahat.Bonus:placerea se extinde pana la 10 ore,ca 8 ore le mai faci pe jos pana acasa.FRF=MAFIA CONTINUA

pedro_nr1
pedro_nr1  •  09 Septembrie 2015, 00:10
Postat de d3ll pe 08 Septembrie 2015, 23:13

1- toti supoteri care mergeau cu metrorex erau platitor de cartele 2- inafara de intervalele 6:00-9:00 - 12:00-14:00 si evident 18:00-20:00 metrourile merg aproape goale asa ca daca mai stau o ora peste program nu cred ca murea cineva 3- preturile la cartele, abonamente ori cum sunt cam piperate pentru ce ofera si timpul de asteptare in stati inafara orelor aglumerate poate ajunge i la 10 minute iar in weekend nici nu mai vb ca astepti si peste alea 10 min pana vine un metrou avand toate astea spuse ce a fact metrorexul a fost o nesimtire totala iar FRF nu are de ce sa plateasca suma aia, daca lasa intrarea libera in ora respectiva atunci sa plateasca daca nu cei de la metrorex ar trebui sa respecte bucuresteni pentru ca noi le platim tot consumul si pe carca noastra fac ei profit, daca calatori ar face o zi greva si nu ar mai merge cu metroul provoaca pierderi de mii de euro

serios acum, tu esti *** ? sau asa esti tu ?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

utilizator șters
utilizator șters  •  08 Septembrie 2015, 23:34
Postat de d3ll pe 08 Septembrie 2015, 23:13

1- toti supoteri care mergeau cu metrorex erau platitor de cartele 2- inafara de intervalele 6:00-9:00 - 12:00-14:00 si evident 18:00-20:00 metrourile merg aproape goale asa ca daca mai stau o ora peste program nu cred ca murea cineva 3- preturile la cartele, abonamente ori cum sunt cam piperate pentru ce ofera si timpul de asteptare in stati inafara orelor aglumerate poate ajunge i la 10 minute iar in weekend nici nu mai vb ca astepti si peste alea 10 min pana vine un metrou avand toate astea spuse ce a fact metrorexul a fost o nesimtire totala iar FRF nu are de ce sa plateasca suma aia, daca lasa intrarea libera in ora respectiva atunci sa plateasca daca nu cei de la metrorex ar trebui sa respecte bucuresteni pentru ca noi le platim tot consumul si pe carca noastra fac ei profit, daca calatori ar face o zi greva si nu ar mai merge cu metroul provoaca pierderi de mii de euro

Eu sunt curios daca BOR plateste ceva Metrorexului pentru prelungirea programului in noaptea de Inviere.

Vezi toate comentariile (16)
Comentează