Articol de GSP - Publicat vineri, 18 septembrie 2015 20:21
FC Voluntari și ACS Poli s-au întîlnit în primul meci al etapei a 11-a și au terminat la egalitate, 0-0.
Meciul a fost unul lipsit de spectaculozitate, cele două echipe anihilîndu-se reciproc.
În prima repriză, cei de la ACS Poli au avut cea mai mare ocazie a meciului, cînd Elek l-a driblat pe portarul Balaurul, i-a pasat lui Hernandez, dar aceasta a ratat din șase metri, cu doar un fundaș în față.
În a doua parte, ACS Poli a părut că forțează victoria, dar nu au reușit să înscrie. Voluntari a cautat și ea prima victorie, dar nici intrarea lui Costea nu a făcut diferența.
După 11 etape, Voluntari se află pe locul 13, fără nici o victorie și cu cinci puncte. ACS Poli acumulează 12 puncte și urcă pe locul 8.
FC Voluntari - ACS Poli 0-0
Echipe de start:
FC Voluntari: Balaruru - Russ, Novakovici, Maftei, Briceag - Novac, Goossens - Kone, Pancu(Todoran 60'), Pîrvulescu(M.Costea 55') - Voduț(M.Vasile 73')
Rezerve: Botaș, Maxim, N.Grigore, S.Rădoi
ACS Poli: Kirschstein - Belu, Luchin, Melinte, D. Popescu - O. Popescu, Sarmov, Llorente - Hernandez(Croitoru 69'), Goga, Elek
Rezerve:Smaranda, Scutaru, Bărbuț, Curtean, Rufino, Neagu
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.