INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

VIDEO Gol fabulos marcat de Șahtior » Marlos a înscris cu o execuție de generic și a contribuit la calificarea echipei lui Lucescu

Articol de GSP - Publicat joi, 25 februarie 2016 21:48

Șahtior s-a calificat în sferturile Europa League, după ce a învins-o categoric pe Schalke, în deplasare, scor 3-0.

Primul gol al meciului a fost marcat de Marlos în minutul 27. Brazilianul a marcat după un contraatac perfect al echipei lui Mircea Lucescu.

Golul lui Marlos a fost unul dintre cele mai frumoase ale serii, acesta marcând cu călcâiul, din 7 metri, aflându-se cu spatele la poartă.

Celelalte reușite au aparținut lui Ferreyra (63) și Kovalenko (77).

Vezi aici video

Vezi AICI toate rezultatele din Europa League

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”