FOTBAL  »  Superliga  »   DINAMO - STEAUA, DUMINICĂ, 20:30, DOLCE, DIGI, LOOK TV, GSP.RO

Fanii lui Dinamo primesc duminică ce și-au dorit: galeria Stelei!

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 martie 2016 15:34

Dinamo și Steaua se vor duela duminică în Liga 1, iar la acest meci sunt șanse mari ca galeria roș-albaștrilor să fie prezentă la meci.

După ce la meciul din Cupa României, de joi, Steaua nu a avut suporteri, se pare că la meciul de duminică fanii ar putea reveni lângă formația campioană.

Potrivit DigiSport, steliștii au făcut cerere către clubul Dinamo pentru a primi biletele cuvenite galerie oaspete. Astfel, sunt șanse ca la ora meciului, aproximativ 600 de fani ai Stelei să fie prezenți în Ștefan cel Mare.

Peluza Nord și Peluza Sud a Stelei au decis să nu mai vină la meciurile formației patronate de Gigi Becali, după ce în decembrie 2014, ÎCCJ a decis că omul de afaceri a pierdut marca Steaua.

"Am avut o discuție cu cîțiva membri ai Peluzei Nord. Avem semnale pozitive, dar eu nu pot vorbi în numele lor. Am înțeles că mîine sau poimîine aceștia se vor întîlni și după aceea vom afla și poziția lor oficială" Laurențiu Reghecampf la Digisport, 11 februarie

La meciul de joi, fanii lui Dinamo au acuzat lipsa fanilor rivali și au afișat un banner prin care spuneau că derby-urile au nevoie de ambele galerii.

banner dinamo

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (82)
chris_bu67
chris_bu67  •  05 Martie 2016, 15:11

Forza DINAMO!

dlgeo86
dlgeo86  •  04 Martie 2016, 23:50

Nu sunt din Bucuresti , dar am fost de cate ori am putut la meciurile lui STEAUA , pana in prezent.. Imi este rusine ca nu mi am ales locul corect , ca am stat si am cantat alaturi de oameni care acum scuipa unde au mancat.. o rusine de galerie condusa de niste interlopi penibili.. NU avem galerie , deci nu o sa se prezinte nimeni duminica !!,

cainerrosu
cainerrosu  •  04 Martie 2016, 23:08

Nu vin ! O sa fie interesant la Pitesti daca nu se deschide AN !

Vezi toate comentariile (82)
Comentează