FOTBAL  »  Superliga  »  ASA - ASTRA

FOTO Faze controversate la ASA - Astra » Mureșenii au contestat penalty-ul acordat la faultul asupra lui Alibec + henț făcut de Lovin în careu

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2016 21:12

Prima repriză a meciului ASA - Astra a fost una tensionată, existând două faze controversate.

În minutul 28, centralul Ovidiu Hațegan a dictat penalty după un duel între Ivan Gonzalez și Denis Alibec. Atacantul Astrei a căzut în careu, dar reluările TV nu au arătat un contact clar între cei doi jucători.

Henț făcut de Lovin

În minutul 38 al meciului a avut loc încă un moment încins. După un corner al mureșenilor, mingea l-a lovit în mână pe Florin Lovin. Cei de la ASA au cerut penalty, dar Hațegan a lăsat jocul să continue.

A fost penalty la duelul dintre Gonzalez și Alibec?

Da
Nu

Adio! Cristi Chivu a ratat titlul cu Inter și și-a dat demisia: „Și cu asta am încheiat”
Stranieri
În Bundesliga a fost nebunie curată la baraj: au revenit de la 0-3! Imagini tari
Avocatul care a salvat FRF de la faliment în procesul cu Mititelu, implicat în scandalul momentului! Acuzat de trafic de influență și spălare de bani

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”