FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

Succes la indigo pentru CFR Cluj în al 2-lea amical al verii! Urmează disputa cu Dinamo Moscova

Articol de GSP - Publicat luni, 04 iulie 2016 10:26

CFR Cluj a câștigat partida amicală cu Vorskla Poltava, scor 2-0. Acesta a fost al 2-lea amical al ardelenilor în cantonamentul din Slovenia.

Scorul a fost deschis de Păun, în minutul 30, iar 2-0 s-a făcut imediat după pauză, în minutul 49, când a înscris Ionuț Larie, fotbalist dorit de Dinamo.

În primul meci amical CFR Cluj a câștigat tot cu 2-0, însă adversar a fost NK Rudar Velenje. Următorul test al celor de la CFR Cluj va fi peste trei zile.

Echipa de start aleasă de Miriuță:

Mincă – Camora, Larie, Mureșan, Peteleu – Petrucci, Juan Ruiz – Păun, Negruț, Jakolis – Bud

Au mai jucat:

Vâtcă, Tînc, Nouvier, Veres, Nascimento, Neag, Horj în locul lui Mincă, Peteleu, Păun, RUiz, Bud, Jakolis, Mureșan

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga