Articol de GSP - Publicat duminica, 20 noiembrie 2016 19:52
Denis Alibec a fost din nou decisiv pentru Astra. Atacantul a obținut penaltyul din care giurgiuvenii au înscris golul victoriei împotriva Craiovei, scor 1-0. Vârful recunoaște că a jucat și pentru Steaua, viitoarea sa echipă.
"A fost penalty, adversarul m-a împiedicat.
Sunt foarte importante aceste 3 puncte. Sunt mari șanse să intrăm în play-off. A fost greu fără Budescu, sper să îl avem alături cât mai des.
Toți de la Severin ne-au spus că venim să jucăm pentru Steaua. Normal că am jucat și pentru Steaua. Sper să se distanțeze, doar din iarnă merg acolo.
Până atunci trebuie să-mi fac treaba aici. Avem nevoie să jucăm în play-off", a zis Alibec.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!