FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA, MIERCURI, 20:30, GSP.RO, DIGI, DOLCE, LOOK

Meciul numărul 1, arbitrul numărul 1! CCA a ales deja arbitrul pentru Derby de România

Articol de - Publicat luni, 28 noiembrie 2016 00:00

Cel mai bine cotat arbitru din fotbalul românesc primește din partea Comisiei Centrale a Arbitrilor cel mai important meci din România: Dinamo-Steaua!

După ce s-a întors de la o nouă partidă din grupele Champions League, dintre Napoli și Dinamo Kiev, Ovidiu Hațegan nu a fost delegat în ultima etapă de Liga 1, urmând să conducă Derby de România, miercuri seară, pe Arena Națională.

Asistenţii săi vor fi exact cei care l-au însoţit și la Campionatul European din vară, din Franţa: Sebastian Gheorghe și Octavian Șovre, cei doi alături de care merge și la meciurile din cupele europene. Duelul de miercuri va fi cel de-al treilea derby Dinamo - Steaua pentru Hațegan, chiar dacă e pe lista FIFA de peste un deceniu! Primul meci pe care l-a condus între cele două echipe, 9 august 2015, s-a terminat 0-0, apoi a mai fost delegat în martie 2016, tot o remiză, 1-1.

Pentru Hațegan, 2016 este cel mai bun an din carieră! A fost primul "central" român prezent la un turneu final după o pauză de 28 de ani și a primit partide inclusiv la Jocurile Olimpice din Brazilia. Sursele Gazetei au dezvăluit că Hațegan a fost preferat de grecul Kyros Vassaras, chiar dacă în cărți s-a mai aflat și Alexandru Tudor.

1 greșealăde arbitraj a comis Ovidiu Hațegan în acest sezon de Liga 1, la meciul FC Voluntari - Steaua, atunci când, în minutul 49, a acordat eronat o lovitură de la 11 metri pentru Steaua

Citește și:
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Superliga
Imagini rare: Zeljko Kopic, „spion” în Ghencea » Ce a făcut Mihai Stoica când l-a văzut
Tottenham s-a salvat dramatic de la retrogradare, cu Radu Drăgușin pe teren! Lacrimi de bucurie la Londra
Campionate
Tottenham s-a salvat dramatic de la retrogradare, cu Radu Drăgușin pe teren! Lacrimi de bucurie la Londra
Golgheter de 1,92 metri, în negocieri pentru transferul în Superliga
Superliga
Golgheter de 1,92 metri, în negocieri pentru transferul în Superliga
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
Noutati auto
Gigantul auto lansează mașina cu 7 locuri care este mai ieftină decât Dacia
FOTO Bolojan a deschis primul complex balnear din România construit de la zero în ultimii 30 ani. Stațiune distrusă în al Doilea Război Mondial. Prețurile pentru primul weekend
Profit.ro
FOTO Bolojan a deschis primul complex balnear din România construit de la zero în ultimii 30 ani. Stațiune distrusă în al Doilea Război Mondial. Prețurile pentru primul weekend
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Copleșit de emoții în sala Rapid, Van der Vaart i-a atribuit lui Chivu un cuvânt imens: „Știam că așa va fi!”

Concertul lui Max Korzh a adus scene ca-n marile peluze europene! Imagini incredibile pe gazonul Arenei Naționale


Comentarii (10)
danut1971
danut1971  •  28 Noiembrie 2016, 18:29

fcsb-ul are din start 1-0 cu acest hategan profcsb-ist inrait! rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

963242023697129
Eugen Eugenescu  •  28 Noiembrie 2016, 13:55

cel mai bine cotat de catre cine,acest Hategan ? poate de mamica lui,de nevasta-sa...nu-i ajunge lui Balaj nici la brau...

conasu_boeru
conasu_boeru  •  28 Noiembrie 2016, 13:44

Nu a inventat la acel meci cu Voluntari numai 11 m, ci și lovitura liberă din care s-a marcat al doile gol !!! Fiti corecți până la capăt !

Vezi toate comentariile (10)
Comentează